Otrdien, 7. maijā, plkst. 12.00, Maksimilāns Zalhers-Konrāds (Maximilian Salcher-Konrad) piedāvās vieslekciju Pretvēža medikamentu apstiprināšana ar nosacījumiem Eiropā un Savienotajās valstīs: salīdzinājums, kas norisināsies Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) Senāta zālē.
Eiropas un Savienoto valstu medicīnas produktu regulatori parasti ar nosacījumiem apstiprina pretvēža medikamentus, kuriem ir pieejami sākotnējie dati par to ieguvumu un risku attiecību, pieprasot papildus informāciju. Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) un ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes (PZP) veiktās medikamentu apstiprināšanas procedūras ir līdzīgas, tomēr novērotas atšķirības to lietošanā, kas liecina par atšķirīgām pieejām no minēto institūciju puses, risinot neskaidrības, kas rodas jauno medikamentu apstiprināšanas procesā. Izmantojot 21 līdzvērtīgu medikamentu pāri, kurus ar nosacījumiem apstiprinājušas EZA, PZP vai abas šīs institūcijas, pētījuma autori analizēja galvenos izmēģinājumu rezultātus, normatīvos aktus medikamentu apstiprināšanas jomā, apstiprinātās indikācijas, kā arī pēcmārketinga saistības ar mērķi izvērtēt atšķirības starp abām iepriekšminētajām institūcijām attiecībā uz pierādījumu standartiem, reglamentējošiem nosacījumiem, procesu un rezultātiem.
Pētījumu veica M. Zalhers-Konrāds (Londonas Ekonomikas un politikas zinātnes augstskola) un Kortnija Deivisa (Courtney Davis; Londonas Karaliskā koledža).
Par vieslektoru
M. Zalhers-Konrāds (attēlā) ir Londonas Ekonomikas un politikas zinātnes augstskolas Veselības politikas departamenta doktorants, kā arī pētnieks Personas sociālo pakalpojumu pētījumu nodaļā un pētniecības centrā LSE Health. Viņam ir maģistra grāds veselības politikā, plānošanā un finansēšanā, kas iegūts Londonas Ekonomikas un politikas zinātnes augstskolā un Londonas Higiēnas un tropiskās medicīnas augstskolā. M. Zalhera-Konrāda veikto pētījumu tēmas ietver prasības medikamentu tirdzniecības atļaujas iegūšanai, salīdzinošo efektivitātes izpēti, randomizētu un mērķtiecīgu pētījumu lomu, kā arī pierādījumu sintēzi lēmumu pieņemšanas procesā.
Lekciju organizē RSU Sabiedrības veselības institūts un Farmācijas fakultāte. Pētījumu finansē organizācija Health Action International, savukārt lekciju finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas Žana Monē Izcilības centrs.