RSU Zinātnes nedēļai iesniegts rekordliels tēžu skaits
Ar izciliem rezultātiem noslēgusies tēžu iesniegšana trim starptautiskām konferencēm, kas norisināsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rīkotās Zinātnes nedēļas laikā 1.–5. aprīlī. Iesniegto tēžu skaits medicīnas un veselības zinātņu konferencei Knowledge for Use in Practice, starpdisciplinārajai sociālo zinātņu konferencei PLACES un Baltijā lielākajai studentu konferencei Health and Social Sciences pārsniedz 1250, kas ir par 80 % vairāk nekā pērn.
"Pateicoties mērķtiecīgam un neatlaidīgam organizācijas komitejas darbam, mums ir veiksmīgi izdevies motivēt gan pašmāju, gan ārvalstu pētniekus piedalīties RSU starptautiskajā Zinātnes nedēļā. Ticu, ka aprīlī mūs sagaida lieliski zinātnes svētki!" saka RSU rektors profesors Aigars Pētersons, uzsverot, ka RSU 2019. gadu ir pasludinājusi par zinātnes gadu.
Zinātnes nedēļa ir šogad ieviesta tradīcija, ko RSU rīko sadarbībā ar daudziem stratēģiskajiem partneriem Latvijā un ārvalstīs, ieskaitot industrijas pārstāvjus un diasporas organizācijas. Šajā nedēļē augstskolā notiks vairāki ar pētniecību saistīti pasākumi, kuru centrā ir trīs minētās konferences. Knowledge for Use in Practice norisināsies no 1. līdz 3. aprīlim, RSU konference PLACES – 2. aprīlī, bet RSU starptautiskā studentu konference – 4. un 5. aprīlī.
Abām RSU jomām – veselības aprūpei un sociālajām zinātnēm – Zinātnes nedēļā būs katrai sava konference, kas apliecinās to pētnieciskos sasniegumus starptautiskā mērogā. Salīdzinot ar tēžu skaitu, kas tika iesniegts RSU zinātniskajā konferencē pērn, šogad tas ir trīskāršojies. Par tikpat lielu izaugsmi iepriecināti arī studentu konferences organizatori, kas norāda, ka šogad strauji pieaudzis sociālo zinātņu –komunikācijas, politikas zinātnes, ekonomikas un jurisprudences – sekcijās iesniegto tēžu skaits.
Zinātnes nedēļas laikā uzstāsies 37 ievērojami profesori un klīniku vadītāji no 17 pasaules valstīm, to skaitā no ASV, Vācijas, Nīderlandes, Norvēģijas u. c. Tajā notiks vairāki pasākumi, tostarp 3. Baltijas jūras valstu simpozijs par simulāciju un virtuālās realitātes izmantošanu veselības aprūpes izglītībā un pacientu drošībā, kura apmeklētāji varēs piedalīties aptuveni desmit simulāciju praktiskajās nodarbībās. Zinātnes nedēļā RSU sagaidāmas arī izstādes, diskusijas, ekskursijas un praktiskās nodarbības, kā arī divu RSU Goda doktoru inaugurācijas ceremonija.
Kā uzsver RSU rektors prof. Aigars Pētersons, iepriecinošs ir arī lielais ārvalstu zinātnieku pieteikto tēžu īpatsvars, kas konferencēs Knowledge for Use in Practice un PLACES kopumā veido 10 %. Savukārt studentu konferencē Health and Social Sciences no ārvalstu pētniekiem saņemts ap 16 % tēžu. Tās iesnieguši studenti no Vācijas, Čehijas, Somijas, Zviedrijas, kā arī no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Ukrainas, Krievijas, Uzbekistānas un Kosovas.
Patlaban darbu sākusi starptautiska zinātniskā komiteja, kas izvērtē iesniegtās tēzes un lems par autoru dalību konferencē ar mutvārdu vai stenda referātu. Tēžu iesniedzējiem rezultāti tiks paziņoti, sākot ar 11. februāri.
Vairāk informācijas: https://www.rsu.lv/zinatnes-nedela-2019