Pārlekt uz galveno saturu
8
sep
Akadēmiskā sanāksme un Goda doktoru inaugurācija 2022
14:00 - 17:30
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
aulā

Šogad tradicionālā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Akadēmiskā sanāksme notiks RSU aulā ceturtdien, 8. septembrī, pulksten 14.00. Tajā RSU rektors prof. Aigars Pētersons stāstīs par paveikto aizvadītajā studiju gadā un RSU nākotnes izaicinājumiem.

Pēc rektora prezentācijas notiks RSU Goda doktoru inaugurācijas ceremonija, kurā tiks sveikti trīs Goda doktori.

Vaira Vīķe-Freiberga, Valsts prezidente (1999–2007)

RSU Goda doktora nosaukums piešķirts bijušajai Valsts prezidentei (1999–2007) Vairai Vīķei-Freibergai par ilggadēju atbalstu Latvijas izglītībai un zinātnei starptautiskā mērogā, kā arī par atbalstu RSU sociālo zinātņu docētāju un studējošo profesionālajā izaugsmē, to skaitā sekmējot starptautiski nozīmīgu pētniecību par reģionālajām un starpvalstu attiecībām.

V. Vīķe-Freiberga ir aicinājusi, lai Latvija kļūst starptautiski pamanāma ar savu cilvēku spožajiem prātiem un spējām. Sekojot šim aicinājumam, RSU pirms piecpadsmit gadiem izvēlējās attīstības ceļu, kas vērsts uz Rietumeiropu un tās vērtībām. RSU sāka daudz plašāk piedāvāt savu izglītību starptautiskā mērogā, šodien esot jau ārvalstu studentu līderei Baltijas valstīs.

Vaira_Vike_Freiberga.jpg

V. Vīķe-Freiberga ir teikusi: jebkura izglītība, kas iegūta, lai cik specializēta tā būtu, sniedz cilvēkam arī vispārējas mākas pašdisciplīnā, mērķtiecībā, gribasspēkā, darba spējās. Tās ir īpašības, kas raksturo autonomu personu, kura spēj uzņemties atbildību un patstāvīgi pieņemt lēmumus. Šo pieeju izglītībai – sagatavot atbildīgas un daudzpusīgas personības – vienmēr ir īstenojusi arī RSU.

Plaša sadarbība bijušajai Valsts prezidentei ir izveidojusies ar RSU Eiropas studiju fakultāti – ar dekānu prof. Andri Sprūdu, docētāju Mārtiņu Dauguli u. c. Piem., V. Vīķe-Freiberga ir Eiropas Ārlietu padomē (European Council of Foreign Relations) un atbalsta European Foreign Policy Scorecard veidošanu. Izdevuma tapšanā vairāku gadu garumā ir piedalījušies daudzi RSU Eiropas studiju fakultātes docētāji un studenti. V. Vīķe-Freiberga veicinājusi fakultātes docētāju un studentu pieredzes apmaiņu dažādās starptautiski nozīmīgās konferencēs un forumos. Turklāt eksprezidente ir dibinājusi savā vārdā nosauktu stipendiju Vītolu fondā, ik gadu atbalstot trīs studentus.

Vilis Vītols, mecenāts, Vītolu fonda padomes priekšsēdētājs

RSU Goda doktora nosaukums piešķirts Vītolu fonda padomes priekšsēdētājam, mecenātam Vilim Vītolam par ilggadēju un nesavtīgu devumu RSU studējošo profesionālajā izaugsmē un attīstībā.

2002. gada 4. aprīlī tika dibināts Vītolu fonds. Tā mērķis ir ar stipendijām palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. Vītolu ģimenes iniciatīva par atbalsta fondu radīja atsauksmi daudzu citu cilvēku sirdīs, kas piebiedrojās un uzticēja savas stipendijas administrēt Vītolu fondam.

Vilis_Vitols.jpg

Pašlaik Vītolu fonda ideju atbalsta vairāk nekā 200 ziedotāju. Pateicoties fonda atbalstam, ik gadu stipendijas saņem un studijas RSU pirmajā kursā sāk aptuveni 40 jauniešu, bet kopumā fonda stipendijas katru gadu saņem ap 150 RSU studentu. Jaunieši stipendiju saņem līdz pat augstskolas absolvēšanai, piemēram, sešus gadus. Fonds nodrošina īpašas stipendijas arī rezidentūrā studējošajiem. 18 gadu laikā fonds izskolojis gandrīz 500 RSU studentu, izmaksājot stipendijās vairāk nekā pusmiljonu eiro.

Zaiga Alksne-Phillips, pediatre, Vītolu fonda stipendijas izveidotāja

RSU Goda doktora nosaukums piešķirts Vītolu fonda stipendijas izveidotājai, pediatrei Zaigai Alksnei-Phillips par ilggadēju un nesavtīgu devumu RSU studējošo profesionālajā izaugsmē un attīstībā, vairāku gadu garumā atbalstot izglītību, starptautisko pieredzes apmaiņu un pētniecību pediatrijā.

1987. gadā latviešu izcelsmes pediatre no ASV Z. Alksne-Phillips Latvijā viesojās pirmo reizi. Kopš tās reizes viņa nesavtīgi organizējusi palīdzību Latvijas bērniem un medicīnas iestādēm, stāstījusi ārstiem par savu bērnu ārstēšanas pieredzi un konsultējusi mazos pacientus. RSU Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras darbiniekiem ilgstoši ir sirsnīgas un profesionālas attiecības ar ārsti Z. Alksni-Phillips.

Zaiga_Alksne_Philips.jpg

Katedras darbinieki tiekas ar viņu katru gadu, apmainoties ar informāciju pediatrijā un apspriežot bērnu veselības aprūpes jautājumus, un ir saņēmusi dāvinājumā grāmatas un žurnālus. Īpaši augsti vērtējams ir Z. Alksnes-Phillips ieguldījums pediatru apmācībā gan ASV, gan Latvijā. 2010. gadā Z. Alksne-Phillips Vītolu fondā dibināja savā vārdā nosauktu stipendiju, lai atbalstītu pediatrus.

Norises vieta

Telpa
aulā

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums:

Kontaktinformācija