Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Struktūrvienība: Doktorantūras nodaļa
Kredītpunkti / ECTS:142 / 213
Kursa vadītājs:Karina Palkova
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:3. cikla (Doktora)
Mērķauditorija:Tiesību zinātne; Socioloģija; Sociālā labklājība un sociālais darbs; Vadībzinātne; Sociālā antropoloģija; Komunikācijas zinātne; Politikas zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Komunikācijas zinātne

Mērķis

Nodrošināt secīgu promocijas darba izstrādi, veicināt uz rezultātiem orientētu, starpdiscipilnāru pieeju pētniecībai, sagatavojot starptautiskajā vidē konkurētspējīgus sociālo zinātņu pētniekus.

Priekšzināšanas

Maģistra grāds vienā no atbilstošajām sociālo zinātņu apakšnozarēm, pētnieciskā un analītiskā akadēmiskā pieredze. Izturēts doktorantūras atlases konkurss, kurā prezentēta zinātniskā ideja, promocijas darba projekta plāns.

Rezultāti

Zināšanas

Doktorants formulē savai sociālo zinātņu apakšnozarei atbilstošu analītisko ietvaru, definē aktuālākās zinātniskās teorijas un metodoloģiju, gūstot stapdisciplināru ieskatu sociālo zinātņu pētniecībā kopumā un dažādu jomu saskarē.

Prasmes

Veidot zinātniski pētniecisko darbu izvēlētajā nozarē, t.sk. noteikt darba stratēģiju, izveidot pētījuma dizainu, atlasīt un sistematizēt speciālo literatūru, apkopot un secīgi sakārtot materiālu, izvēlēties atbilstošu teoriju un metodi, noformulēt secinājumus. Patstāvīgi izvēlēties un klasificēt atbilstošas metodes un organizēt lielapjoma patstāvīgo pētniecisko darbu, kura rezultāts ir promocijas darba pirmā varianta izstrāde un starptautiskiem kritērijiem atbilstoša zināšanu robežu paplašināšana. Ilustrēt pētījuma rezultātus gan mutiski, gan rakstiski, gan izvērstā, gan īsā formā, atbilstoši konkrētās auditorijas priekšzināšanu līmenim. Demonstrēt pētījuma kritisku izvērtējumu, argumentāciju, pamatot secinājumus un uzturēt koleģiālu diskusiju, komunicēt un sadarboties vietējā un starptautiskā līmenī par aktuāliem pētniecības jautājumiem attiecīgās zinātnes nozares jomā.

Kompetences

Kritiski izvērtēt patstāvīgā darba rezultātus un tos labot, ņemot vērā kolēģu, promocijas darba vadītāja un akadēmiskā personāla norādes. Formulēt, prezentēt pētījuma aktualitāti un inovativitāti, veidojot un piedaloties atbilstošās apakšnozares, kā arī starpdisciplināros projektu konsorcijos, tostarp starptautiskajos. Organizēt patstāvīgu darbu attiecīgās zinātnes nozares jomā, analizēt un kritiski izvērtēt zinātniskā darba projektu, kā arī profesionāli komunicēt par savu zinātniskā darba jomu. Īstenot mūsdienīgus, oriģinālus, starpdisciplinārus pētījumus izvēlētajā zinātnes nozarē.