Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rezidentūras studenti sestdien, 8. aprīlī, piedalīsies Ģimenes veselības dienās Kuldīgā, kur apmeklētājiem veiks veselības pārbaudes – noteiks cukura un holesterīna līmeni asinīs, mērīs asinsspiedienu un noteiks sirds veselības riskus.

"Laicīga profilakse, veselības risku apzināšanās un veselīgu paradumu ieviešana ikdienā ļauj mums izvairīties no lielas daļas slimību," uzskata jaunais ārsts, kardioloģijas rezidents Matīss Karantajers. "Latvijā sirds slimības ir izplatītākais nāves cēlonis, tāpēc īpaši svarīgi ir mudināt cilvēkus ievērot veselīgu dzīvesveidu un laicīgi veikt veselības pārbaudes."

Ģimenes veselības dienas Kuldīgā tiek organizētas jau piekto gadu un šogad norisināsies no 7. līdz 8. aprīlim. Vairāk par pasākuma norises vietu un laikiem meklējiet informāciju pasākumu kalendārā Kuldīgas novada pašvaldības lapā kuldiga.lv. RSU medicīnas studenti pasākumā piedalīsies jau otro reizi.

Piedaloties dažādos publiskos pasākumos visā Latvijā, RSU topošie ārsti un veselības aprūpes speciālisti pērn dalījušies augstskolā uzkrātajās zināšanās ar vairāk nekā 2000 interesentiem, stāstot par tādiem jautājumiem kā sirds, plaušu un ādas veselība, kā arī konsultējot par veselīga uztura tēmām. Arī šogad plānots piedalīties vairākos pasākumos, veikt veselības pārbaudes un konsultēt par aktuālām veselības tēmām.

Papildu informācijai: