Tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas varēsiet sekot līdzi Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultātes docētāja Mārtiņa Varguļa vieslekcijai ASV iekšpolitiskie strāvojumi un to ietekme uz Baltijas reģiona drošību.

rsu_martina_vagula_lekcija_lnb.jpg

Kopš Baltijas valstu neatkarības atgūšanas ASV bijusi liela nozīme reģiona drošības veicināšanā. ASV sabiedrībā un politiskajās aprindās vēsturiski nemainīgi ir bijusi būtisks atbalsts Baltijas valstu drošības stiprināšanai. Tomēr līdz ar iekšpolitiskajiem izaicinājumiem un satricinājumiem, kuri piedzīvoti ASV pēdējo prezidentu administrāciju laikā, kas ietekmē iekšpolitiskos procesus un strāvojumus, arī atbalsts drošību stiprinošiem pasākumiem, it īpaši Eiropā, kļūst par “kaulēšanās” un neviennozīmīgas diskusijas objektu. Lekcijas mērķis ir apskatīt iekšpolitiskos strāvojumus, izaicinājumus un darba kārtības jautājumus, kas iedragā vai veicina ASV pozīciju ārpus tās teritorijas.

Skaties lekciju:

Rīgas Stradiņa universitātes Facebook lapā