Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) tautas deju ansamblis "Ačkups" ar vērienīgu un krāšņu koncertu "Mirklis vienā elpā" sestdien, 3. decembrī, plkst. 18.00 RSU aulā svinēs 65 gadu jubileju.

Koncertā vairāku paaudžu "Ačkupa" dalībnieki izdejos gan dejas no ansambļa zelta repertuāra, gan mūsdienu horeogrāfu jaundarbus, ko iemīļojuši paši "Ačkupa" dalībnieki. Pasākuma otrajā daļā kolektīvs iepriecinās skatītājus ar horeogrāfa Viļņa Birnbauma īpaši "Ačkupa" jubilejai radītu deju ciklu "Tēvzemes tēli".

"Izdejotais laiks kopā savijies vienā deju kamolā, kura kodolā liela dejas mīlestība un apkārt tai sviedri, nogurums, spīts, prieks, draudzība un laime. To izjūt ikkatrs, kurš iepazinis un patiesi iemīlējis deju," par ilggadējo darbu tautas dejas kopšanā stāsta Elita Treilone, kas ir "Ačkupa" vadītāja jau no 1995. gada. "Jubilejas koncerts mums būs gan kā atskaites punkts par paveikto, gan arī atspēriena solis nākotnes darbiem, jo pēc tā uzreiz sāksim gatavoties nākamajam lielajam pasākumam – Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem 2018. gadā."

Gatavojoties nozīmīgajai ansambļa jubilejai, "Ačkupa" dejotāji sarūpējuši sev un saviem atbalstītājiem dāvanu – "Ačkupa" kalendāru 2017. gadam "365 mirkļi" ar kolektīva fotogrāfijām, kurās interpretēta dabas, tautastērpa un cilvēka mijiedarbība un redzami ansambļa dejotāji dažādās Latvijas vietās. Kalendāra tapšanu fotogrāfs Jānis Romanovskis iemūžināja 12 fotogrāfijās, kuras apskatāmas izstādē RSU foajē līdz 9. decembrim. Izstādes autori ir ansambļa "Ačkups" dejotāji – projekta vadītāja Zane Apsīte un radošie asistenti Krista Nītiņa un Mārtiņš Stepanovičs.

Par RSU Tautas deju ansambli "Ačkups"

Rīgas Medicīnas institūta (tagad – Rīgas Stradiņa universitātes) deju kolektīvs dibināts 1951. gadā. Setiņdesmito gadu sakumā deju kolektīvs pieņēma senas latviešu tautas dejas "Ačkups" vārdu. Kolektīvs gadu gaitā ir izvirzījies par vienu no ievērojamākajiem Latvijas tautas deju ansambļiem, profesionāļu vidū iegūstot augstu novērtējumu. "Ačkups" ir piedalījies Vispārējos Dziesmu un deju svētkos un citos nozīmīgos tautas deju pasākumos Latvijā, kā arī koncertējis Igaunijā, Lietuvā, Itālijā, Spānijā, Beļģijā, Krievijā, Dienvidkorejā un citās valstīs.

Papildu informācijai: