Starpdisciplinārā konference "Sabiedrība. Veselība. Labklājība" pulcēs 23 valstu ekspertus
Starptautiskā starpdisciplinārā zinātniskā konference "Sabiedrība. Veselība. Labklājība", kuru Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) rīko katru otro gadu, šogad no 23. līdz 25. novembrim vienkopus pulcēs veselības nozaru speciālistus, sociologus, politologus, komunikācijas ekspertus, juristus, filozofus un izglītības speciālistus no 23 valstīm, lai trīs dienu garumā vērtētu mūsdienu dinamiski mainīgo vidi un cilvēka spējas pielāgoties tai. Par šīgada tēmu – "Dzīvot dažādību pasaulē: sociālās transformācijas, inovācijas, risinājumi" – pētnieki izrādījuši ievērojamu interesi, un konferencei pieteiktas 180 tēzes, no kurām izvēlētās tēmas tiks skatītas trīs plenārsesijās un 15 darba sesijās.
Veselības ministre Anda Čakša: "Lai iegūtu indivīds un sabiedrība kopumā, problēmjautājumi ir jāskata kontekstā. Jau sesto reizi rīkotajai konferencei tieši šo ir izdevies panākt: visa centrā nostādot cilvēku, veselība un labklājība tiek skatīta gan medicīniskā, gan sociālā, pedagoģiskā, psiholoģiskā un juridiskā griezum."
"Konferences programmā aptverts plašs tēmu loks – mūsdienīga sociālās aizsardzības sistēma, nevienlīdzības un sociālās atstumtības mazināšana, sociālā darba attīstība, iekļaujoša izglītība un ilgtspējīga pensiju sistēma, kā arī globālie sociālie izaicinājumi un mainīgais darba tirgus. Būtiski, ka šie sabiedrībai svarīgie jautājumi tiek skatīti starpdisciplināri, pie viena galda pulcējot medicīnas, sociālo un humanitāro zinātņu gaišākos prātus," norāda labklājības ministrs Jānis Reirs.
Pirmā starptautiskā starpdisciplinārā konference notika 2007. gadā. Ar katru nākamo konferenci tā ir kļuvusi ne vien par svarīgu universitātes zinātniski pētnieciskās dzīves notikumu, bet arī par Latvijā un starptautiskajā vidē atpazīstamu forumu, kur satikties pētniekiem, ekspertiem, mācībspēkiem un praktiķiem. Šogad notiek jau 6. starptautiskā konference, kuru rīko Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte.
Par pētījumiem konferencē stāstīs sociologi, veselības nozaru speciālisti, sociālie darbinieki, politikas un sabiedrisko attiecību speciālisti, juristi, filozofi un izglītības speciālisti no 23 valstīm: Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Jaunzēlandes, Vācijas, Čehijas, Amerikas Savienotajām valstīm, Slovākijas, Norvēģijas, Īslandes, Īrijas, Nīderlandes, Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Itālijas, Ukrainas, Krievijas, Turcijas, Šveices, Izraēlas un Kazahstānas. Līdz šiem pasākumam pieteikušies aptuveni 230 dalībnieku.
Konferences ietvaros tiek rīkots arī Jauno pētnieku simpozijs, kurā piedalīsies zinātnieki no Latvijas, Vācijas un Lielbritānijas. Paralēli konferencei notiks gan 3. Starptautiskā audiologopēdu konference, gan Rehabilitācijas dienas – pasākumu virkne gan ar semināru, gan darbnīcām, gan studentu prezentāciju konkursu. Kā ierasts, posteru sesijā pētnieki iepazīstinās ar sava darba rezultātiem psiholoģijas, veselības aprūpes, rehabilitācijas, sociālā darba un labklājības, kā arī jurisprudences nozarēs.
Papildu informācijai: