Ar docētājiem tiekoties pie DJ pults, RSU studenti labdarībai ziedo 3000 EUR
Šā gada 7. oktobrī mūzikas klubā Kaļķu vārti notika labdarības pasākums Profs@turntables, kura iniciatori un organizatori bija Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ārvalstu studenti un jauniešu organizācija Rotaract Riga International. Pasākumā studentus izklaidēja RSU docētāji, iejūtoties DJ lomā un atskaņojot savu iemīļotāko mūziku. Ienākumi, kas tika gūti no pārdotajām biļetēm un lentītēm 3000 eiro apmērā, tiks ziedoti onkoloģisko pacientu atbalsta biedrībai Dzīvības koks.
Viens no šī pasākuma organizatoriem un RSU Ārvalstu nodaļas students Filips Konrāts (Philipp Konradt) stāsta, ka, ilgstoši studējot Latvijā, radās vēlme izdarīt kaut ko noderīgu vietējai sabiedrībai. Tāds ir arī jauniešu mērķis, kuri apvienojušies organizācijā Rotaract Riga International. Studenti uzsver, ka atsaucība ir bijusi necerēti liela – pirmās 350 biļetes pārdotas nepilnu 20 minūšu laikā. Kopumā pasākumu apmeklēja 470 jauniešu, un biedrībai Dzīvības koks saziedota 3000 eiro lielu naudas summu.
Neparastajam piedāvājumam iejusties DJ lomā atsaucās RSU profesore Māra Pilmane, profesore Dzintra Kažoka, docētāji Aigars Reinis, Natālija Bērza un Ingus Skadiņš. Profesore Pilmane pasākumu apmeklēja savā tautastērpā: "Studentiem nekad nedrīkst atteikt – tas ir mans moto! Mums, docētājiem, tā ir lieliska iespēja panākties tuvāk jauniešiem neformālos apstākļos un savstarpēji labāk iepazīt citam citu. Šī bija žilbinoša iniciatīva – iedvesmojoša, dzirkstīga un labdarīga!"
Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības Dzīvības koks valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe par šo studentu iniciatīvu ir ārkārtīgi gandarīta: "Saziedotie līdzekļi tiks novirzīti psihosociālās rehabilitācijas programmas Spēka avots ieviešanai un rehabilitācijas centra izveidošanai Dignājas muižas ēkā Jēkabpils novadā. Psihosociālā rehabilitācija ir pasākumu komplekss piecu dienu garumā, kurā kā speciālisti piedalās onkologs, uztura speciālists, fizioterapeits, imunologs, deju terapeits un citi speciālisti, kas dalībniekiem sniedz pārbaudītu informāciju par to, kas ar viņiem ir noticis un kā dzīvot tālāk. Programmas mērķis ir palīdzēt cilvēkiem pārdzīvot šoku un tikt galā ar visu plašo negatīvo emociju spektru, ar ko nākas saskarties onkoloģiskas slimības gadījumā, lai šie cilvēki pēc akūtā ārstēšanas posma varētu atkal sākt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi."
RSU ārvalstu studenti arī nākotnē plāno turpināt organizēt dažādas labdarības aktivitātes un cer iesaistīt tajās arvien vairāk dalībnieku. Patlaban RSU Ārvalstu studentu nodaļā mācās 1611 ārvalstu studentu no 43 valstīm.
Papildu informācijai: