Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Ilze Bērziņa
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Tiesību zinātne
Valoda:Latviešu
Studiju kursa aprakstsPilns apraksts, Pilna laika
Zinātnes nozare:Tiesību zinātnes; Starptautiskās tiesības

Mērķis

Sniegt studentiem pamata zināšanas un palīdzēt izprast tādu informācijas apjomu, kas veicinātu teorētisko zināšanu kopuma izveidi par jautājumiem, kuri saistīti ar starptautisko bēgļu tiesību:
• Vēsturisko attīstību.
• Tiesiskajiem pamatiem, normatīvo aktu un starptautisko līgumu regulējumu.
• Procesuālo regulējumu.
• Institūcijām, kuras iesaistītas bēgļu jautājumu risināšanā.
Attīstīt studentu prasmi analizēt, piemērot un kritizēt tiesību principus, kā arī palīdzēt studentiem izprast bēgļu tiesību dinamisko dabu.

Priekšzināšanas

Starptautiskās publiskās tiesības, Cilvēktiesības.

Rezultāti

Zināšanas

Studenti spēs formulēt bēgļu jēdzienu, aprakstīt bēgļu procesa sistēmu.

Prasmes

Prasmes analizēt, sintezēt un izvērtēt starptautisko bēgļu tiesību lomu un to nozīmi, izkopt zinātniski-pētnieciskās iemaņas. Komunikācijas prasmes – komunicēt ar citiem bakalaura programmas studentiem par bēgļu piešķiršanas procesa problemātiku, demonstrēt sociālās prasmes un emocionālo inteliģenci. Veidot argumentāciju un prasmi uzklausīt viedokļus. Citas vispārējās prasmes – uzņemties atbildību par saviem lēmumiem un darbību, pieņemt kritiski izvērtētus lēmumus un rast risinājumus iepriekš neparedzētos un mainīgos apstākļos, pielāgoties jaunām situācijām un būt atvērtam pārmaiņām, uzņemties vadību un iniciatīvu un atbildēt par sekām, ievērot ētikas normas, demonstrēt plašas vispārējās zināšanas un kompetences. Pilnveidot prasmi uzklausīt atšķirīgus viedokļus.

Kompetences

Spēja veikt konkrētus ar bēgļu tiesībām saistītus uzdevumus, spēja izmantot zināšanas un prasmes profesionālajā un personīgajā attīstībā. Tiesību normu piemērošana ne tikai “mehāniski”, bet atbilstoši sabiedrības interesēm un prioritātēm, tādā veidā sintezējot prasmes strādāt ar normatīvo aktu bāzi un tiesību izpratni kopumā. Piedāvāt ne tikai formālus bēgļu tiesību nozares problēmjautājumu risinājumus, bet rast tādus risinājumus, kas kalpotu sabiedrības (vietējās kopienas) vēlmēm un prioritātēm, kā arī uzlabotu valsts pārvaldi kopumā.

Plānojums

Kursa plāns patreiz nav pieejams.