Medicīnas tehnoloģijas (staru diagnostika) (RAK_002)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Sniegt zināšanas par diagnostiskajā radioloģijā biežāk pielietotajām radioloģiskajām metodēm galvas, muguras un kaulu locītavu sistēmas izmeklēšanā (rentgenogrāfija, ultrasonogrāfija, datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse), ietverot informāciju par:
• Metožu fizikālajām atšķirībām, drošību darbā ar jonizējošo starojumu un drošības pamatprincipiem magnētiskās rezonanses kabinetā;
• Izvēles metodēm atšķirīgu audu un ķermeņa reģionu izvērtēšanā, to indikācijām un kontrindikācijām dažādu patoloģiju diagnostikā;
• Radioloģiskajos aprakstos lietotās terminoloģijas īpatnībām, biežāk sastopamo patoloģiju radioloģiskajām pazīmēm un attēlu interpretācijas pamatprincipiem.
Priekšzināšanas
Normālajā un patoloģiskajā anatomijā, fizikā, fizioloģijā, propedeitikā, terapijā un ķirurģijā.
Rezultāti
Sekmīga studiju kursa apguves rezultātā, studenti pārzina biežāk pielietoto radioloģisko metožu darbības principus, to pielietojuma savstarpējās atšķirības, izmeklējumu indikācijas un kontrindikācijas. Pārzina darba drošības pamatprincipus diagnostiskās radioloģijas kabinetos, tai skaitā drošības noteikumus darbā ar jonizējošo starojumu. Orientējas radioloģiskajos aprakstos pielietotajā terminoloģijā.
Studiju kursa apguves rezultātā, studenti pratīs izvēlēties atbilstošu radioloģisko metožu kopumu, dažādu galvas, muskuloskeletālo, mugurkaula un locītavu patoloģiju diagnostikai, analizēt radioloģisko izmeklējumu aprakstus un slēdzienus, atpazīt normālo muskuloskeletālās sistēmas radioloģisko ainu un orientēties biežāk sastopamo galvas, muskuloskeletālo, mugurkaula un locītavu patoloģiju radioloģiskajā ainā.
Studiju kursa apguves rezultātā, studenti spēs kritiski analizēt galvas, muguras un kaulu locītavu sistēmas radioloģisko izmeklējumu aprakstus un izdarīt nepieciešamos secinājumus tālākās taktikas izvēlē, spēs noteikt indikācijas un kontrindikācija jaunu radioloģisko izmeklējumu nozīmēšanā.