Prakse V (LF_647)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Nostiprināt 1., 2., 3. studiju gadu programmā apgūtās teorētiskās, profesionālās zināšanas, prasmes un iemaņas, sniedzot kvalitatīvu aprūpi pacientiem dažādos vecuma posmos. Pielietojot kritisko domāšanu, balstīt aprūpes darbības uz māsu profesijas standartu, ētikas principiem, klīnikas un nozares procedūrām un vadlīnijām, pacientu tiesībām.
Priekšzināšanas
Klīniskā farmakoloģija un medikamentozā aprūpe, klīniskās aprūpes pamati, klīniskā aprūpe, aprūpes process un māszinību teorijas, starppersonu saskarsme veselības aprūpē, prakse 1, prakse 2, prakse 3, pedagoģija veselības aprūpē, psihiatrija un narkoloģija, vispārējā aprūpe.
Rezultāti
Iegūs pamatzināšanas anestēzijas, intensīvās un neatliekamās terapijas pacientu aprūpē, ambulatorā pacientu aprūpē, infekciju slimībās un pacientu aprūpē, geriatriska un paliatīva pacienta aprūpē, psihiatriska pacienta aprūpē, garīgā pacienta aprūpē un sociālā pacientu aprūpē un sociālā rehabilitācijā.
Pilnveidotas teorētiskās un praktiskās iemaņas, kuras nepieciešamas aprūpes plānošanai un veikšanai gan klīnikā, gan citās veselības aprūpes iestādēs, ievērojot transkulturālās aprūpes īpatnības. Veikt patstāvīgu aprūpes plāna izstrādi konkrētam pacientam un veikt aprūpi atbilstoši izvirzītajām prioritātēm. Prasmes sabiedrības un pacientu izglītošanā veselības aprūpes jautājumos.
Spēja pielietot un izvērtēt atbilstošas klīniskās procedūras un citas aprūpes darbības – primārā, sekundārā un terciāla līmeņa pacientu aprūpē.