Maģistra darba izstrādes teorētiskie un metodoloģiskie pamati (VPUPK_226)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Pilnveidot maģistrantu izpratni par pētniecību un prasmi izstrādāt sava pētījuma projektu, ietverot detalizētu tā pamatojumu un īstenošanas procesu, plānotās datu ieguves metodes un apstrādes procedūras; izvērtēt iespējamos plānotā pētījuma riskus un draudus; raksturot pētījuma ētiskos aspektus. Pakāpeniski sagatavot maģistrantus pētījuma projekta mākslas terapijā (izvēlētajā specializācijā) izstrādei, realizācijai, noformēšanai, prezentācijai, aizstāvēšanai, atbilstoši RSU Maģistra darba nolikumam.
Priekšzināšanas
Pētījuma metodoloģija; Profesionālā darbība mākslu terapijā un tās tiesiskie pamati; Specializācija I; Novērojuma prakse; Izvērtēšanas prakse; Izvērtēšana un process mākslu terapijā.
Rezultāti
Salīdzina un kritiski izvērtē dažādas teorētiskās nostādnes un pētījumu rezultātus saistībā ar pētījuma tēmu; raksturo maģistra darba izstrādes prasības un vērtēšanas kritērijus.
Formulē pētniecības problēmjautājumus, atbilstoši tēmai, atlasa un kritiski izvērtē literatūras avotus, pamato pētījuma aktualitāti un problēmu, formulē pētījuma mērķi un jautājumu(s)/hipotēzi(es), izvēlas un detalizēti apraksta pētījuma mērķim atbilstošu pētījuma metodoloģiju, saskaņā ar ētikas normām pētījumā, apraksta plānotās datu analīzes metodes, izvērtē potenciālā pētījuma riskus un draudus.
Patstāvīgi plāno pētniecības pamatprincipiem un ētikas normām atbilstošu pētījumu mākslas terapijā (izvēlētajā specializācijā) un prezentē pētījuma projektu.