Preses relīzes

Trešdien, 9. martā, Rīgas Stradiņa universitāte parakstīs sadarbības memorandu ar vienu no lielākajām medicīnas augstskolām Ukrainā – A. Bogomoļeca Nacionālās medicīnas universitāti. Memorands tiks parakstīt Ukrainas viesu vizītes laikā RSU.

Sadarbības memorands paredz, ka abas puses veidos kopīgas pētniecības un akadēmiskās aktivitātes ar mērķi veicināt studentu un docētāju sadarbību. Tāpat mērķis ir veicināt studējošo mobilitāti, sniedzot studējošajiem iespēju piedalīties apmaiņas un kopīgās pētījumu programmās, vasaras skolās, studiju kursos u. tml.

RSU ieradīsies A. Bogomoļeca Nacionālās medicīnas universitātes zinātnes un mācību prorektors Jaroslavs Cehmisters (viņš pašlaik pilda arī universitātes rektores pienākumus), starptautisko attiecību, zinātnes un mācību prorektore Oļesja Ļinovickaja un Pēcdiploma izglītības institūta direktors Jurijs Kučins. Tā kā vizīti organizē Ukrainas vēstniecība Latvijā, RSU ieradīsies arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgenijs Perebijnis un viņa otrais sekretārs Kirils Voroņins. Savukārt RSU pārstāvēs RSU rektors Jānis Gardovskis, mācību prorektore Tatjana Koķe, zinātnes prorektore Iveta Ozolanta un attīstības prorektors Toms Baumanis, kā arī veselības jomas fakultāšu dekāni.

Līdz ar memoranda parakstīšanu delegācija iepazīsies ar RSU studiju infrastruktūru – laboratoriju korpusu, Zobārstniecības fakultātes mācību mulāžām, Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un anatomikumu.

Memoranda parakstīšana notiks RSU rektorāta zālē (Dzirciema ielā 16) pulksten 12.30.

A. Bogomoļeca Nacionālā medicīnas universitāte dibināta 1841. gadā, un tajā studē vairāk nekā 13 000 studentu, to skaitā 1300 ārvalstu studentu no 56 pasaules valstīm.

Papildu informācijai: