Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina skolēnus izmantot iespēju izstrādāt izcilu pētniecisko darbu, sadarbojoties ar RSU studentiem, zinātniekiem, laboratorijām, kā arī izmantot universitātes bibliotēkas resursus.

Pirmkārt, ikvienam skolēnam, kurš šogad izstrādās zinātnisko darbu, ir iespēja pieteikties uz konsultācijām pie RSU mācībspēkiem vai vecāko kursu studentiem, kuri labprāt palīdzēs skolēniem ar teorētiskajām zināšanām un padomiem. Otrkārt, izstrādājot darba praktisko daļu, skolēniem tiek piedāvāts izmantot mācību laboratorijas RSU speciālistu vadībā un veikt intervijas ar RSU ekspertiem, kas ir speciālisti tādās jomās kā medicīna, rehabilitācija, žurnālistika, politoloģija, ekonomika u.c.

Visiem Latvijas vidusskolēniem ir pieejamas sekojošas atbalsta formas darbu izstrādei:

1.  konsultācijas no visu RSU fakultāšu vecāko kursu studentiem;
  2.  konsultācija no RSU pasniedzējiem medicīnas, dabas un sociālo zinātņu jomās;
  3.  RSU bibliotēkas resursu izmantošana – lasītava, jaunākā literatūra dažādās zinātņu jomās, periodika, RSU aizstāvēto bakalauru, maģistra un promocijas darbu arhīvs;
  4.  pieeja RSU interneta zinātniskajām datubāzēm un žurnāliem ar jaunākajām publikācijām no visas pasaules;
  5.  eksperimenti, novērojumi RSU mācību laboratorijās – preparātu pagatavošana, mikroskopu izmantošanu, mākslīgo barotņu izveide utt.
  6.  intervijas ar RSU nozaru ekspertiem.

Piedāvājot universitātes resursus un kompetences skolēniem, lai tiem palīdzētu sasniegt darbā izvirzīto mērķi un nonākt līdz izcilam rezultātam, RSU rektors profesors Jānis Gardovskis atgādina: "Pētniecisko darbību ir vēlams uzsākt pēc iespējas ātrāk – jau vidusskolā vai pat pamatskolā, kad skolēni aktīvi domā par nākotnes izglītības un karjeras iespējām, kā arī nostiprina savu interesi par kādu noteiktu profesiju. Savukārt universitātei ir īpaši svarīgi, ka pētniecisko darbu izstrāde skolēnu palīdz labāk sagatavot tālākajai akadēmiskajai izglītībai."

Izglītības pēctecība no skolas uz universitāti ir būtiska, un ikgadējais zinātniski pētnieciskais darbs ir viena no platformām, kur šāda sadarbība starp skolu un universitāti var tikt veicināta. To uzsver arī Siguldas Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Līga Sausiņa: "Daudzu gadu pieredze, vadot skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus, man ļauj novērot skolēnu nerimstošo ieinteresētību jaunu atklājumu un pētījumu veikšanā. Nav šaubu, ka pētniecība ir neatņemama gan vidējās, gan augstākās izglītības sastāvdaļa, un tās kvalitatīvu veikšanu vidusskolā nodrošina pedagogs. Turklāt citu pušu iesaiste, piemēram, universitātes, sniedz skolēniem papildu iespējas savu pētniecisko darbu izstrādāt izcilu."

Pieteikšanās un plašāka informācija atrodama RSU mājaslapā.

Papildu informācijai: