Preses relīzes

Apkopojot pamatstudiju pieteikumu datus šā gada vasaras uzņemšanā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), varam secināt, ka pieteikumu skaits sasniedzis 4548, kas ir par 8 % vairāk nekā pērn, saglabājot pozitīvu jauniešu intereses pieaugumu jau vairāku gadu garumā. Tāpat augusi arī studētgribētāju interese par studijām medicīnā – programmā Medicīna saņemti 737 pieteikumi, kas ir par 5 % vairāk nekā 2014. gada vasarā, līdz ar to veidojot konkursu četri uz vienu studiju vietu.

RSU rektors Jānis Gardovskis: "Esam gandarīti, ka studētgribētāji izrādījuši tik lielu interesi par mūsu universitāti. Tas apliecina viņu uzticību mūsu studiju kvalitātei – konkurss uz studiju vietām ir ne tikai veselības aprūpes programmās, bet arī sociālo zinātņu programmās, kur nav valsts budžeta vietu. Rīgas Stradiņa universitātes panākumus uzņemšanā veido ilgtermiņa attīstības stratēģija, kas nosaka regulāru studiju programmu kvalitātes auditu un attīstības standartu, analizējot gan studējošo, gan darba devēju atsauksmes un pieprasījumu. Īpašs prieks par mūsu kopīgajiem sasniegumiem ir arī tāpēc, ka 2015. gads ir RSU jubilejas gads – universitāte šā gada septembrī svinēs 65. dibināšanas gadadienu."

Jau vairāku gadu garumā lielākais konkurss uz valsts budžeta vietām ir studiju programmā Uzturs – 12,5 reflektanti uz vietu. Šajā programmā uz 12 studiju vietām tika saņemti 150 pieteikumi. Savukārt vidējais rādītājs RSU TOP20 studiju programmās ir pieci pieteikumi uz vienu studiju vietu.

Otra pieprasītākā programma izrādījusies Fizioterapija – tajā konkurss bija deviņi reflektanti uz vienu studiju vietu. Trešajā vietā ir Māszinības – 7 uz vienu vietu. Ļoti populāras nemainīgi ir arī programmas Zobārstniecība (pieci uz vietu) un Farmācija (pieci uz vietu).

Savukārt sociālo zinātņu programmās, kurās nav valsts piešķirtās budžeta vietas, vislielākā interese bijusi par Multimediju komunikāciju, Tiesību zinātni un Starptautisko mārketingu un reklāmu – uz minētajām programmām saņemti vidēji trīs pieteikumi uz vienu studiju vietu.

Kopumā RSU uz valsts piešķirtajām 600 pamatstudiju vietām saņemti 1141 personas jeb unikālie studētgribētāju pieteikumi, kas veido divu pieteikumu konkursu uz vienu budžeta vietu. RSU jau pašlaik var pateikt, ka visās valsts apmaksātajās pamatstudiju vietās pieteikumu skaits pārsniedz budžeta vietas, tādējādi visas valsts piešķirtās budžeta vietas ir aizpildītas.

Papildu informācijai: