Šonedēļ Rīgas Stradiņa universitātē sāksies zinātniskā konference
Ceturtdien, 26. martā, un piektdien, 27. martā, notiks Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātniskā konference, kas ir nozīmīgs zinātnes notikums Latvijā. RSU zinātniskā konference notiks jau 14 reizi, un tās darbs noritēs astoņās sekcijās, kurās autori no dažādām valstīm prezentēs 459 referātus par Latvijā un pasaulē aktuālām problēmām sabiedrībā un novitātēm zinātnē, pārstāvot gan sociālās zinātnes, gan veselības aprūpi.
Savukārt dienu iepriekš – trešdien, 25. martā, RSU notiks starptautiskā studentu zinātniskā konference, kurā tiks prezentēti 370 studējošo pētnieciskie darbi no 14 valstīm. Katru gadu RSU zinātniskā konference ir lielākais zinātniskais notikums medicīnas zinātnē Latvijā.
"Regulāra konferences norise ir universitātes goda lieta, jo tā demonstrē mūsu pētniecisko kapacitāti. Tas ir sava veida mūsu zinātniskās darbības audits, kad ik gadu pārskatām savu veikumu," uzsver RSU zinātņu prorektore prof. Iveta Ozolanta.
Konferencē izvērtēšanai tiks piedāvāti 459 zinātniskie darbi, no kuriem 53 ir angļu valodā. Tos izstrādājuši 857 autori no Latvijas, Vācijas, Lietuvas, Ukrainas, Lielbritānijas un Zviedrijas, ņemot vērā Rīgas Stradiņa universitātes zinātniskās prioritātes:
- bioloģisko novecošanās procesu faktori un dzīves kvalitāte Latvijas populācijā;
- Latvijas iedzīvotāju veselību apdraudošo eksogēno un endogēno faktoru izpēte;
- infekcijas aģentu loma aktuālu infekciju izcelsmē un norisē mūsdienu skatījumā Latvijā;
- bērnu mirstību un invaliditāti izraisošo faktoru izpēte;
- ļaundabīgo audzēju klīnisko un molekulāro īpatnību izpēte agrīnas diagonstikas un ārstēšanas stratēģijas uzlabošanā;
- sejas žokļu deformāciju (anomāliju) imūnhistoķīmiskie, radioloģiskie un klīniskie pētījumi;
- veselības traucējumu radīto funkcionālo ierobežojumu klīniskā epidemioloģija Latvijā;
- politiskās, ekonomiskās, sociālās un tiesiskās sistēmas transformācijas Latvijā un pasaulē: pašreizējās reālijas un nākotnes kontūras.
Konferenci ceturtdien, 26. martā, plkst. 10.00 RSU aulā atklās RSU rektors prof. Jānis Gardovskis un zinātņu prorektore prof. Iveta Ozolanta.
Pēc oficiālās atklāšanas plkst. 10.50 RSU aulā ar referātu "Rīgas Nukleārās medicīnas centrs – pašu sintezētie radiofarmaceitiskie preparāti tuvākā un tālākā nākotnē" uzstāsies Nukleārās medicīnas centra direktors Vitālijs Skrīvelis. Plkst. 11.20 RSU asoc. profesore Maija Dambrova lasīs referātu "Zāļu izpēte mūsdienās: no mildronāta līdz jaunajam kardioprotektoram". Pēc konferences atklāšanas sekos darbs astoņās sekcijās, kas norisināsies RSU centrālajā ēkā (Dzirciema ielā 16) un Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas ielā 1).
Paralēli darbam sekcijās RSU foajē būs iespēja aplūkot stenda referātus – zinātnieki savus pētījumus prezentē vizuāli plakāta formā un atbild uz interesentu jautājumiem.
Savukārt trešdien, 25. martā, RSU norisināsies starptautiskā studentu zinātniskā konference "Health and Social sciences", kas šogad pulcēs ne tikai Latvijas vadošos speciālistus, vieslektorus un studentus, bet arī daudz viesu no ārvalstīm. RSU studentu zinātniskā konference notiks 64. reizi, un šogad tā būs starptautiska.
"Neslēpšu, ka šī konference ir liels izaicinājums, kas pārbauda nervu sistēmu un prasa ne vienu vien negulētu nakti, tomēr dzīvē viss ir nemitīgā attīstībā. Jāsaka, ka studentu ambīcijas aug ar katru gadu, kas pavadīts RSU, līdz ar to drosmīgi ejam uz labāko, ko pašlaik varam, un patiesi priecājamas, ka saviem studentiem piedāvājam iespēju starptautisku pieredzi gūt tepat Latvijā,” pastāstīja RSU Studējošo pašpārvaldes zinātnes virziena vadītāja Džeina Mežale, kas ir viena no konferences organizatoriem.
Dalību konferencē apstiprinājuši speciālisti no Lielbritānijas, Vācijas, Lietuvas un Čehijas, kas piedalīsies studentu zinātniski pētniecisko darbu izvērtēšanā konferences žūrijas komisijās.
Konferencē notiks zinātnisko darbu prezentācijas gan veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs. Ir saņemti vairāk nekā 370 studējošo pētniecisko darbu pieteikumi no 14 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Krievijas, Vācijas, Lielbritānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas u. c.
Konferences valoda būs angļu valoda.
Papildu informācijai: