Preses relīzes

Trešdien, 3. decembrī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks konference "Veiksmes stāsts: Latvijas iedzīvotāju versija", kurā ekonomisti, mediju eksperti, sociologi prezentēs pētījumu par Latvijas ekonomisko krīzi.

Referātus lasīs RSU socioloģes Taņa Lāce un Ritma Rungule, RSU ekonomikas zinātnieces Inna Dovladbekova un Anželika Berķe-Berga un RSU komunikācijas zinātnieks Sergejs Kruks. Konferences diskusiju vadīs RSU sociālantropologs Klāvs Sedlenieks. Konferences laikā būs apskatāmas arī karikatūrista Gata Šļūkas karikatūras par ekonomisko krīzi Latvijā.

Stāsta konferences organizators, komunikācijas zinātnieks, RSU profesors Sergejs Kruks: "Kā esam pārdzīvojuši krīzi, ko no tās esam mācījušies? 2013.–2014. gadā Rīgas Stradiņa universitātes zinātnieki izvērtēja ekonomiskās krīzes ietekmi uz Latvijas iedzīvotājiem. Socioloģiskās aptaujas un uzņēmumu darbības rezultāti sniedz ne visai optimistiskas atbildes uz šiem jautājumiem. Konferencē ekonomikas, socioloģijas un komunikācijas jomas pētnieki iepazīstinās ar iegūtajiem empīriskajiem datiem un par secinājumiem diskutēs ar auditoriju."

Pētījums par krīzi tika veikts RSU zinātniskā projekta "Krīzes pārvarēšana Latvijā: ekonomiskie, sociālie un komunikācijas aspekti" ietvaros, un to finansēja Rīgas Stradiņa universitāte.

Pētījums balstīts empīriskā informācijā:

• Reprezentatīvā aptauja, kurā piedalījušies 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Aptaujas metode – tiešās intervijas respondentu dzīvesvietās. Aptauju veica pētījumu centrs SKDS;
  • Intervijas ar uzņēmējiem un sociālajiem partneriem;
  • Lursoft un CSP datu bāžu uzņēmējdarbības indikatori.

Konference notiks trešdien, 3. decembrī, plkst. 12.00 – 14.00 Rīgas Stradiņa universitātes Hipokrāta auditorijā, Rīgā, Dzirciema ielā 16. Konferences programma un referātu plašāks apraksti ir pieejami RSU mājaslapā.

Ieeja konferencē ir bez maksas, un uz to ir aicināti visi interesenti.

Papildu informācijai