Preses relīzes

Otrdien, 30. septembrī, Rīgas Stradiņa universitāte parakstīs sadarbības līgumu ar Borisa un Ināras Teterevu fondu par līdzfinansējumu mērķstipendijām RSU zinātnes un studiju programmu attīstības atbalstam starptautiskā mērogā.

Līgums paredz 80 000 eiro lielu fonda atbalstu RSU starptautiskās pieredzes integrēšanā, vēl vairāk piesaistot ārvalstu viespasniedzēju, studiju programmu satura modernizēšanā, lai veicinātu to pieejamību plašākā pasaules mērogā, kā arī docētāju starptautiskās citējamības indeksa paaugstināšanai, veicot starptautiski nozīmīgus pētījumus. Sadarbība arī paredz, ka 20 000 eiro finansējumu šīm aktivitātēm sniegts pati universitāte, tādējādi šim kopprojektam kopumā novirzot 100 000 eiro lielu finansējumu.

RSU rektors profesors Jānis Gardovskis: "Esam gandarīti par izveidoto pozitīvo sadarbību ar Borisa un Ināras Teterevu fondu. Boriss Teterevs ir RSU absolvents, ar kuru universitātei izveidojusies noturīga un ilgtermiņa sadarbība, piemēram, vairāku gadu garumā atbalstot gan RSU Inteliģences akadēmiju, gan iepriekš sniedzot atbalstu universitātes attīstības stratēģijas izstrādei un stipendijas Medicīnas fakultātes studentiem. Jaunais projekts ļaus RSU studiju un zinātnes kvalitāti padarīt vēl atbilstošāku vadošo Eiropas universitāšu izcilības standartiem."

Kā uzsver J. Gardovskis, "līdzās valsts un Eiropas fondu līdzekļu piesaistei zinātnei un studiju programmu attīstībai ir vēl vairāki finansējuma veidi. Pasaulē arvien populārāka kļūst privāto fondu iesaiste zinātnē, kas Latvijā vēl nav pietiekami attīstījusies tradīcija. Latvijas kontekstā būtu jāmin Ināras un Borisa Teterevu fonda sniegtais atbalsts augstākās izglītības izcilības attīstībai. Taču šāds ceļš paralēli valsts iesaistei būtu attīstāms arī turpmāk, nodrošinot ilgtermiņā vērstu uz ekonomiku attīstošu sadarbību starp zinātni un privāto sektoru".

Līguma parakstīšana notiks RSU rektorāta zālē (D korpusa 5. stāvā, Dzirciema ielā 16, Rīgā) pulksten 13.00.

Papildu informācijai