Preses relīzes

Vairāk nekā 200 jauniešu no visas Latvijas nedēļas nogalē pulcējās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Jauno mediķu akadēmijas (JMA) pirmajā nodarbībā. JMA ir jauns RSU ilgtermiņa neformālās izglītības projekts vidusskolēniem, kuri savu turpmāko karjeru plāno saistīt ar medicīnu un veselības aprūpi.

Pirmā Jauno mediķu akadēmijas nodarbība notika sestdien, 4. oktobrī, Rīgas Stradiņa universitātes centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16. Tās laikā jauniešus uzrunāja RSU rektors prof. Jānis Gardovskis, Medicīnas fakultātes dekāns prof. Guntis Bahs, bet Medicīnas fakultātes Ortopēdijas katedras vadītājs asoc. profesors Andris Jumtiņš un rezidenti vadīja nodarbību „Trauma – mirklis, kas var izmainīt visu mūžu”.

Pirmajā nodarbībā jauniešiem bija iespēja uzzināt, kas ir trauma, lūzums un ortopēdija, kā arī iegūt statistiku, piemēram, par to, cik cilvēku Latvijā pēc gūtās traumas kļuvuši par invalīdiem vai zaudējuši dzīvību. Asoc. profesors A. Jumtiņš informēja arī par to, kas ir apdeguma un apsaldējuma trauma, kādas traumas tiek gūtas, lecot ūdenī, un kādas ir ārstniecības metodes pēc gūtajām traumām.

Dienas otrajā pusē jaunieši darbojās praktiski. Vispirms viņi iepazinās ar osteosintēzes pamatiem un pēc tam speciāli sagatavotās darba vietās RSU rezidentu vadībā grupās apguva praktiskās iemaņas, urbjot mākslīgajos kaulos, skrūvējot tiem plāksnītes u. c.

Apkopotās jauniešu atsauksmes pēc pirmās nodarbības liecina, ka viņi uzzinājuši ļoti daudz interesanta, ka lekcija un praktiskā nodarbība bijušas saturīgas un aizraujošas.

Medicīnas fakultātes vadītājs prof. Guntis Bahs uzsver, ka dalība Jauno mediķu akadēmijā ir iespēja jaunietim – topošajam RSU studentam – pirms nozīmīgā lēmuma pieņemšanas par studiju virzienu saprast savu motivāciju un apņemšanos kļūt par ārstu. "Jauno mediķu akadēmija ir arī lieliska iespēja ieskatīties Rīgas Stradiņa universitātes un medicīnas aizkulisēs un tikties ar universitātes docētājiem. Savukārt universitātei akadēmija ļaus piesaistīt Latvijas motivētākos studentus."

RSU JMA ir neformālas izglītības projekts, kas ir domāts tiem, kuri apsver iespēju kļūt par mediķiem, bet, iespējams, vēl nav to izlēmuši. JMA lekcijās un praktiskajās nodarbībās labāko docētāju un ārstu vadībā būs iespēja iegūt dziļāku priekšstatu par plašo un daudzpusīgo medicīnas jomu. Apgūtās zināšanas sniegs pārliecību par izvēlētajām studijām un noderēs, stājoties Rīgas Stradiņa universitātē, piemēram, iegūtā informācija palīdzēs labāk nokārtot Objektīvi strukturizēto profesionālās piemērotības pārbaudījumu.

Jauno mediķu akadēmijā lekcijas lasīs un praktiskās nodarbības vadīs pieredzes bagātākie RSU mācībspēki un Latvijas medicīnas nozares labākie praktiķi, kā arī jaunie, tikko universitāti beigušie, ārsti-rezidenti, kuriem mācību process ir svaigā atmiņā. Daži no zināmākajiem RSU mācībspēkiem, kas vadīs nodarbības, ir RSU rektors prof. Jānis Gardovskis, RSU Medicīnas fakultātes prodekāns asoc. prof. Andris Jumtiņš, Morfoloģijas katedras vadītāja prof. Māra Pilmane, Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras vadītājs prof. Indulis Vanags, Oftalmoloģijas katedras vadītāja prof. Guna Laganovska, Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras vadītāja prof. Gunta Ancāne, Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs prof. Aigars Pētersons, Iekšķīgo slimību katedras vadītājs prof. Aivars Lejnieks, Ķirurģijas katedras vadītājs prof. Genādijs Trofimovičs, Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadītāja prof. Dace Rezeberga, Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja prof. Juta Kroiča, Patoloģijas katedras vadītāja asoc. prof. Ilze Štrumfa, Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītājs prof. Elmārs Rancāns, Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras doc. Raimonds Karls u. c.

Jauno mediķu akadēmijas nodarbības notiek RSU mācību bāzēs katra mēneša 1. un 3. sestdienā līdz 2015. gada maijam.

Papildu informācijai: