Preses relīzes

Ceturtdien, 27. novembrī, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un akciju sabiedrība "Grindeks" parakstīs sadarbības līgumu par kopējo sadarbību jaunu un inovatīvu farmācijas produktu izstrādē, ciešāku studiju programmu un prakses integrāciju atbilstoši industrijas izaugsmei, kā arī farmācijas zinātnes attīstības veicināšanu.

Līgums paredz, ka "Grindeks" iespēju robežās piedalās RSU studiju programmu izstrādē, mācību materiālu un mācību tehnoloģiju īstenošanā un pilnveidošanā. Sadarbība ļaus, izmantojot RSU resursus, pilnveidot farmācijas uzņēmuma personāla kvalifikāciju, savukārt uzņēmums no savas puses nodrošinās prakses vietas farmācijas studentiem. Plānots, ka kopīgi tiks veidots izcilības stipendiju fonds. Abas puses arī apņēmušās aktīvi veicināt jauniešu interesi par farmācijas industriju.

Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Jānis Gardovskis: "Rīgas Stradiņa universitāte kā farmācijas izglītības līderis vienmēr ir uzsvērusi nepieciešamību universitātēm sadarboties ar industrijas līderiem, rūpējoties par absolventu turpmākās karjeras iespējām. Sadarbība starp universitāti un industriju ļauj arī attīstīt zinātnes potenciālu, nodrošinot augstas pievienotās vērtības inovatīvu produktu izveidi, kas veicina savstarpējo attīstību un konkurētspēju starptautiskā mērogā, piesaistot gan jaunus klientus uzņēmumam, gan potenciālos ārvalstu studentus universitātei."

AS "Grindeks" valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis: "Noslēdzot sadarbības līgumu ar Rīgas Stradiņa universitāti, "Grindeks" apliecina nacionālās farmācijas nozīmīgumu un savu gribu apņēmīgi to pilnveidot. Speciālistu izglītošana un jaunu zināšanu apguve ir būtisks faktors jebkuras nozares izaugsmei, taču farmācijas jomā, kur šodien plānojam, kā biznesu organizēsim pēc 5, 10 un vēl vairāk gadiem, ilgtermiņa investīcijas izglītībā ir īpaši nozīmīgas, un agrāk vai vēlāk tās dos rezultātu nozarei un tajā skaitā arī "Grindeks". Farmācijas nozarē vienmēr būs vajadzīgi zinoši un kvalificēti speciālisti, kas pārzina medicīnu un zāļu darbības mehānismus, tāpēc esam lepni, ka būsim iesaistīti šo speciālistu nodrošināšanā un pilnveidošanā!”

Līguma parakstīšana notiks ceturtdien, 27. novembrī, plkst. 13.00 RSU rektorāta zālē Dzirciema ielā 16, D korpusa 5. stāvā, un tajā piedalīsies RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, AS "Grindek" valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis, kā arī citi par konkrēto sadarbību atbildīgie abu pušu pārstāvji.

RSU un "Grindeks" kopīgi parakstītais līgums ir piemērs sekmīgai darba devēju un universitātes sadarbībai, meklējot abām pusēm efektīvākos risinājumus kompetenču savstarpējai apmaiņai un papildināšanai virzībā uz izcilību izglītībā. Tas ir turpinājums līdzšinējai sekmīgajai RSU un "Grindeks" sadarbībai. RSU jau iepriekš ir izveidojusi sekmīgu sadarbību arī ar citiem nozares uzņēmumiem un institūcijām.

Farmācijas studijas ir vienas no RSU vecākajām un prestižākajām studijām. Augstākā farmaceitiskā izglītība, kurai Latvijā ir atzīmēta 90 gadu jubileja, jau sesto gadu desmitu RSU tiek realizēta atsevišķi – Farmācijas fakultātē.

Par AS "Grindeks"

"Grindeks" ir vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs, un tā galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Koncernā ietilpst četri meitasuzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Krievijā; pārstāvniecības darbojas 13 valstīs. "Grindeks" specializējas sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo un pretvēža medikamentu terapeitiskajās grupās. Uzņēmuma produktu klāstu veido veiksmīgs oriģinālproduktu un patentbrīvo zāļu apvienojums – tajā ietilpst oriģinālprodukti Mildronāts® un Ftorafur®, kā arī vairāk nekā 100 efektīvu un drošu patentbrīvo medikamentu formu. Pašlaik "Grindeks" ražo 25 aktīvās farmaceitiskās vielas.

Lai atbalstītu un veicinātu speciālistu izaugsmi un izglītošanu inženierzinātnēs, dabaszinātnēs, farmācijā un medicīnā, AS "Grindeks" 2006. gadā izveidoja AS "Grindeks" fondu "Zinātnes un izglītības atbalstam". Kopš pastāvēšanas "Grindeks" fonds ir piešķīris stipendijas un prēmijas, kā arī atbalstījis veicinošos projektus vairāk nekā 500 tūkst. eiro apmērā.

Papildu informācija par "Grindeks": Grindeks.lv; Grindeksfonds.lv; Twitter.com/AS_Grindeks; Youtube.com/GrindeksLV; Draugiem.lv/grindeks

Papildu informācijai: Laila Kļaviņa, AS "Grindeks" Komunikācijas departamenta vadītāja. Tālr.: 67083370, 29256012; e-pasts: laila[pnkts]klavinaatgrindeks[pnkts]lv

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 9 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 16 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 7140 studentu, to skaitā, vairāk nekā 1270 pastāvīgi ārvalstu studenti.

Papildu informācijai: