Preses relīzes

Šonedēļ noslēdzoties uzņemšanai pamatstudiju programmās, Rīgas Stradiņa universitāte saņēmusi 4210 pieteikumu, tostarp 2302 pieteikumus ar pirmo prioritāti, kas ir par 12 % vairāk nekā pagājušajā gadā šajā pašā uzņemšanas periodā. Visvairāk pieteikumu saņemts pamatstudiju programmās Medicīna un Fizioterapija – attiecīgi 715 un 380 pieteikumu. Savukārt programmā Uzturs ir 166 pieteikumi, radot lielāko konkursu – 13,8 pretendenti uz vienu budžeta vietu.

Augsts konkurss uz studiju vietām vērojams arī studiju programmās Ergoterapija – 8,7 pieteikumi uz vienu studiju vietu, Fizioterapija – 7,9, Zobārstniecība – 6,0, Starptautiskais mārketings un reklāma un Sabiedriskās attiecības – pa 4,5, Psiholoģija – 4,4, savukārt Multimediju komunikācijasaņēmusi 3,0 pieteikumus uz vienu studiju vietu. Studiju programmai Medicīna saglabājies līdzīgs pieteikumu skaits kā pagājušajā gadā.

Vairāk nekā pagājušajā gadā pieteikumus saņēmušas studiju programmas Zobu higiēnists ar 46 % pieteikumu pieaugumu, neraugoties uz to, ka šī studiju programma tiek realizēta tikai par maksu. Pieteikumu skaits ir palielinājies arī studiju programmās Vecmāte (par 42 %), Zobārstniecība (32 %) un Farmācija (30 %). Kopumā šogad Rīgas Stradiņa universitātē pieteikumu pieaugums pret pagājušo gadu vērojams septiņām studiju programmām.

Rīgas Stradiņa universitātē vēl līdz 8. augustam turpinās uzņemšana maģistra studiju programmās.

Papildu informācijai: