Preses relīzes

Piektdien, 11. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātniskās konferences sekcijas „Bioētika” ietvaros ar vieslekciju „Pazīmes, simptomi un interpretācijas – nozīmes veidošana medicīniskajās konsultācijās” uzstāsies ievērojams medicīnas filozofijas profesors un praktizējošs ārsts no Tamperes universitātes (Somija) Raimo Pūstinens (Raimo Puustinen).

Raimo Pūstinens ir Somijas Medicīnas filosofijas biedrības viceprezidents, Nacionālās sociālās labklājības un veselības aprūpes ētikas padomes loceklis, Somijas Medicīnas asociācijas padomes loceklis. Viņš ir starptautiski atzīts speciālists medicīnas filosofijā un ētikā, Tamperes Universitātes (Somija) profesors, kā arī pieprasīts viesprofesors citās Ziemeļvalstu universitātēs.

Profesors Pūstinens ir ne tikai praktizējošs ģimenes ārsts, bet arī filosofijas doktors un spožs lektors.

RSU konferences apmeklētājiem tā ir reta iespēja noklausīties lekciju, kurā bioētikas aktuālās problēmas aplūkotas gan no teorijas, gan no prakses viedokļa. Ar savu lekciju „Pazīmes, simptomi un interpretācijas – nozīmes veidošana medicīniskajās konsultācijās” Rīgas Stradiņa universitātē profesors vēlas vērst uzmanību uz to, kā slimību simptomu un pazīmju izpratne un interpretācija medicīnas teorijas ietvaros ietekmē pacienta diagnožu uzstādīšanu.

Lekcija būs saistoša gan medicīnas profila, gan humanitāro un sociālo zinātņu pārstāvjiem.

Profesora R. Pūstinena lekcija notiks angļu valodā, 11. aprīlī plkst. 15.00, RSU Senāta zālē, Dzirciema ielā 16, Rīgā. R. Pūstinena vieslekciju organizē RSU Humanitāro zinātņu katedra.

Papildu informācijai: