Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes dekāna, Ģimenes medicīnas katedras vadītāja profesora Gunta Baha viedoklis par Ģimenes veselības gadu.

„2014. gads Latvijā ir pasludināts par Ģimenes veselības gadu. Vērtējot pašreizējo veselības aprūpes sistēmu valstī, tajā būtu stiprināmas trīs lietas – galvenā ir ģimenes veselība un tās aprūpe; nākamais solis – izvērtēt šīs aprūpes kvalitāti, atbildot uz jautājumiem, kāda tieši ir ģimenes veselības aprūpes kvalitāte un kā to uzlabot; trešais, ne mazāk svarīgais posms, – pašu pacientu līdzatbildība un iesaiste rūpēs par savu veselību. Šajā sakarā jābūt prasīgākiem pret saviem ģimenes ārstiem, tādējādi arī veicinot sistēmas attīstību kvalitatīvi. Tas nozīmē – gan sekot līdzi, pieprasīt un izmantot valsts garantētās bezmaksas veselības programmas, profilaktiskās apskates un skrīningus, gan vismaz reizi gadā apmeklēt un aktīvi komunicēt ar savu ģimenes ārstu sev svarīgos jautājumos, paļaujoties uz ārsta kompetenci. Ja katrs no mums kā pacients to šogad paveiks un savukārt ģimenes ārsti, to respektējot, turpinās uzsākto sadarbību un pacientu izglītošanu par regulāro profilaksi, tad Ģimenes veselības gads būs izdevies.”

Papildu informācijai: