Preses relīzes

Sākot no 20. janvāra, katru pirmdienu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) multimediju komunikācijas un žurnālistikas studenti veidos autorraidījumu Latvijas Reģionu televīzijā „Re:TV”. Jaunā raidījuma nosaukums būs „Runā TV”.

Kā norāda viens no raidījuma veidotājiem, students Vladislavs Podvinskis, „jaunā raidījuma mērķis ir stāstīt un rādīt par to, kas notiek apkārt, bet no jauniešu skatupunkta – mums ir savs redzējums par lietām. Jaunais raidījums būs pirmais šāda veida studentu raidījums Latvijā, taču tas būs domāts dažāda vecuma auditorijai, tāpēc raidījumā būs redzami dažāda gadagājuma cilvēku viedokļi.” Studenti plāno piedāvāt kanālam dokumentālos stāstus, žurnālistikas eksperimentus un darbus arī citos TV žanros. Tuvākajos raidījumos studenti analizēs tādas tēmas kā, piemēram, barikāžu laiks, Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta, Olimpiskās spēles. Raidījuma komandā iesaistījušies 12 Rīgas Stradiņa universitātes studenti.

RSU bakalaura studiju programmas „Multimediju komunikācija” vadītājs Alnis Stakle saka: „Kopš 2010. gada Komunikācijas fakultātes studenti un pasniedzēji ir veidojuši RSU studentu mediju „Runā skaļāk!”, kura galvenais mērķis ir bijis pievienot publiski izteiktajiem viedokļiem jaunu, aktīvu un mūsdienīgi domājošu cilvēku balsis. Kanāla "Re:TV" piedāvājums rādīt TV formātu "RunāTV" bezmaksas virszemes apraides kanālā nozīmē milzīgu profesionālo iespēju lēcienu un daudz, daudz lielāku auditoriju. Tā iedvesmoti, studenti jau rada arvien jaunas "RunāTV" programmu idejas.”

Iespēja jau iepriekš interneta vidē veidoto RSU studentu raidījumu „Runā TV” piedāvāt un rādīt virszemes apraidē pavērās tad, kad jaunā televīzija sāka aktīvi strādāt pie plašāka un padziļinātāka raidījumu satura. No Re:TV puses tika meklēti sadarbības partneri, un RSU studenti bija gatavi piedāvāt savu risinājumu, kas guva atsaucību.

Jauniešu projekts „Runā TV” pastāv jau vairāk nekā gadu. Tas aizsākās kā brīvprātīgs studentu interneta medijs, papildinot RSU radio "Runā Skaļāk!" piedāvājumu. „Tagad daudzi no raidījuma veidotajiem materiāliem ir daļa no studentu mācību darbiem lekcijās. Esam spējuši apvienot aizrautīgu darbošanos televīzijā ar mācību procesu,” uzsver V. Podvinskis, sakot, ka darbošanās televīzijā būs papildu prakses iespēja RSU studentiem.

Jaunais raidījums „Runā TV” izies ēterā katru pirmdienu pulksten 20.00, un tā ieraksts būs skatāms „Re:TV” arhīvā internetā – www.retv.lv. Vairāk par studentu mediju „Runā skaļā!” var lasīt šeit: http://runaskalak.lv/. Savukārt līdzšinējie „Runā TV” sižeti skatāmi tā YouTube kanālā šeit: http://www.youtube.com/runaskalakTV.

Papildu informācijai: