Preses relīzes

Šodien, 9. decembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) centrālās ēkas (Dzirciema ielā 16) C korpusā ap pulksten 8.00 tika konstatēti dūmi un ieslēdzās signalizācija. Atbildīgie RSU dienesti izsauca Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD). Aptuveni vairāki desmiti darbinieku un studentu, kas jau atradās ēkā, nekavējoties pameta telpas līdz tālākiem VUGD norādījumiem.

Kā konstatēja VUGD, RSU ēkā uz C korpusa jumta bija dedzis viens no gaisa elektroventilatoriem viena kvadrātmetra platībā, kas, ierodoties VUGD, jau pats no sevis bija nodzisis, un speciāla dzēšana nebija nepieciešama. Tā kā minētā iekārta nodrošina gaisa piegādi vairākās auditorijās, dūmi caur gaisa šahtām bija izplatījušies vairākās telpās C korpusā. RSU ēkā Dzirciema ielā 16 kopumā ir septiņi korpusi.

Ņemot vērā, ka auditorijās bija dūmi, mācības 9. decembrī RSU ēkā Dzirciema ielā 16 ir atceltas, lai varētu tās izvēdināt. Taču ēka jau pulksten 9.30 bija droša un atvērta, ierastā režīmā strādā arī studentiem būtiskā RSU bibliotēka.

Rīt, 10. decembrī, RSU studiju process atgriezīsies ierastajā ritmā, bet šodien, 9. decembrī, nenotikušās lekcijas tiks pārceltas uz citiem datumiem.

Ņemot vērā, ka RSU ēka Dzirciema ielā 16 ir droša, 9. novembrī pulksten 18.00 notiks RSU Inteliģences akadēmijas kārtējā lekcija ar Ramonu Umbliju, Baibu Kurpnieci un Andri Vecumnieku. Nodarbības tēma: Optiskie un akustiskie māņi. Oparts: Viktors Vazelli, Bridžita Rīleja, Moriss Ešers, Janis Ksenakis, Ģērģs Šandors Ligeti.

RSU pēc šī gadījuma veiks papildu pārbaudes pārējiem ventilatoriem uz jumta. Jau šī gada rudenī RSU bija sākusi ugunsdrošības un evakuācijas sistēmas uzlabošanas darbus.

Papildu informācijai