Preses relīzes

No 21. līdz 25. oktobrim Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošo pašpārvalde realizēs ikgadējo veselīga dzīvesveida un zaļās domāšanas projektu „Zaļā nedēļa”. Šogad projekta tēma ir cilvēks.

Akcijas laikā RSU studenti aicinās gan savus kolēģus no studējošo un pasniedzēju vidus, gan arī sabiedrību kopumā rūpēties par sevi, savu ķermeni un organismu. Kā norāda „Zaļās nedēļas” projekta vadītāja Viktorija Rogova: „Es pati esmu topošais ārsts un uzskatu, ka cilvēkus vajag ne tikai izārstēt, bet arī pasargāt, un vislabākais ceļš ir, motivējot cilvēkus sākt domāt un rūpēties pašiem par sevi. Tieši tāpēc ļoti uzrunāja citāts no A. de Sent-Ekziperī grāmatas „Mazais princis”: „Katru rītu pieceļoties sakārto sevi, sakārto savu māju un sētu un tikai tad ej kārtot pasauli”.”

„Zaļās nedēļas” ietvaros katra diena būs veltīta noteiktai cilvēka ķermeņa sistēmai:

• Pirmdienu, 21. oktobri, RSU studentiem un darbiniekiem būs iespējams uzsākt ar rīta rosmi universitātes iekšpagalmā. Dienas laikā tiks dalīti dažādi kalciju saturošie produkti, lai stiprinātu kaulus, jo diena būs veltīta muskuloskeletālai sistēmai.
  • Otrdien, 22. oktobrī, studenti tiks aicināti padomāt par savu uzturu un pārtiku, ko lieto ikdienā. Diena būs veltīta gremošanas sistēmai, un tās ietvaros RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26a, notiks kulinārijas meistarklase pie Lienes Sondores; meistarklasei var pieteikties elektroniski – ŠEIT. Vietu skaits ierobežots!
  • Trešdiena, 23. oktobris, būs veltīta elpošanas sistēmai, un tās laikā universitātē notiks biedrības „Papardes zieds” rīkotā pretsmēķēšanas kampaņa, kā arī dažādi konkursi un fiziskās aktivitātes, kas liks elpot vairāk un dziļāk.
  • Ceturtdiena, 24. oktobris, no pārējām dienām atšķirsies ar to, ka šajā dienā galvenā tēma būs cilvēka psihe. Tiks organizēts apskaušanās flashmobs un orientēšanās sacensības, kā arī RSU asociētās profesores Guntas Ancānes lekcija „Kā neiekļūt stresa situācijās”, kas notiks Dzirciema ielā 16, Senāta zālē, plkst. 14.00.
  • Piektdiena, 25. oktobris, būs veltīta reproduktīvajai sistēmai, un universitātē tiks rīkotas dažādas aktivitātes sadarbībā ar biedrību „Papardes zieds”. Tāpat arī notiks komplimentu cīņa starp dzimumiem un saruna ar seksopatologu Daini Balodi par attiecībām. Tas notiks Dzirciema ielā 16, Senāta zālē, plkst. 17.00.
  • Visas nedēļas garumā Rīgas Stradiņa universitātes ēkās – gan Dzirciema ielā 16, gan Anniņmuižas bulvārī 26a – būs iespēja nodot makulatūru, kas pēc tam tiks nogādāta dzīvnieku patversmēs.

RSU asociētās profesores Guntas Ancānes un seksopatologa Daiņa Baloža lekcijas ir domātas ikvienam interesentam.

"Zaļās nedēļas" aktivitātes notiks Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16 un Anniņmuižas bulvāri 26a, Rīgā. Ar sīkāku aktivitāšu plānu, to izvietojumu un atrašanās vietām var iepazīties http://sp.rsu.lv/zala-nedela

Papildu informācijai:

Kristiāna Štāla