Preses relīzes

Ceturtdien un piektdien, 21. un 22. martā, notiks kārtējā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātniskā konference. Tās darbs noritēs astoņās sekcijās, kurās tiks prezentēti dažādu valstu autoru zinātniskie referāti par Latvijā un pasaulē aktuālām problēmām sabiedrībā un novitātēm zinātnē.

Konferencē izvērtēšanai tiks piedāvāti 435 zinātniskie darbi, ko izstrādājuši 895 autori, ņemot vērā Rīgas Stradiņa universitātes zinātniskās prioritātes.

RSU zinātniskā konference ir centrālais medicīnas zinātnes notikums Latvijā, kuru pārspēj vienīgi Pasaules latviešu ārstu kongress reizi četros gados. Atbilstoši lielajam iesniegto darbu skaitam un plašajai interesei konference kopš 2010. gada tiek rīkota divas dienas.

Konferenci ceturtdien, 21. martā, pulksten 10.00 RSU aulā atklās RSU rektors profesors Jānis Gardovskis un zinātņu prorektore profesore Iveta Ozolanta. Pēc oficiālās atklāšanas RSU aulā ar referātu „Community Participation: Challenges and Opportunities for People with Disabilities” uzstāsies ASV Ņūmeksikas Universitātes profesore Terija Krova (Terry K. Crowe). RSU profesore Gaida Krūmiņa lasīs referātu „Sports un smadzeņu plastiskums”, bet profesors Juris Salaks – referātu „Ārsta loma pasaules operu izrādēs 18.–20.gs.”.

Pēc konferences atklāšanas sekos darbs astoņās sekcijās, kas raksturo RSU prioritātes zinātnē un pētniecībā:

• bioloģisko novecošanās procesu faktori un dzīves kvalitāte Latvijas populācijā,
  • Latvijas iedzīvotāju veselību apdraudošo eksogēno un endogēno faktoru izpēte,
  • infekcijas aģentu loma aktuālu infekciju izcelsmē un norisē mūsdienu skatījumā Latvijā,
  • bērnu mirstību un invaliditāti izraisošo faktoru izpēte,
  • ļaundabīgo audzēju klīnisko un molekulāro īpatnību izpēte agrīnas diagnostikas un ārstēšanas stratēģijas uzlabošanai,
  • sejas žokļu deformāciju (anomāliju) imūnhistoķīmiskie, radioloģiskie un klīniskie pētījumi,
  • veselības traucējumu radīto funkcionālo ierobežojumu klīniskā epidemioloģija Latvijā,
  • politiskās, ekonomiskās, sociālās un tiesiskās sistēmas transformācija Latvijā un pasaulē.

Ikvienam interesentam konferences ietvaros būs iespēja aplūkot arī stenda referātus, kad zinātnieki savus pētījumus prezentēs vizuāli uzskatāmā formā visiem aplūkojamā veidā RSU foajē.

Tuvāk ar konferences programmu, norises laikiem un auditorijām varat iepazīties RSU mājaslapā internetā.

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 7400 studentu, to skaitā, vairāk nekā 940 ārvalstu studentu. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: