Preses relīzes

Izrādot godu un pasakoties par ieguldījumu augstskolas attīstībā, ceturtdien, 10. janvārī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks jau par noturīgu augstskolas tradīciju kļuvušais „Senioru vakars”, kad tiek godināti ilggadīgie esošie un bijušie darbinieki.

„Senioru vakars” ir RSU organizēts sarīkojums par godu universitātes ilggadējiem darbiniekiem, lai pateiktos par viņu ieguldīto darbu un informētu par universitātē notiekošo, kā arī lai rastu iespēju satikties esošajiem un jau bijušajiem darbiniekiem, kavējoties saviesīgās sarunās un kopējās atmiņās par augstskolā pavadīto laiku. Jau par tradīciju kļuvis „Senioru vakaru” rīkot janvāra sākumā, saglabājot Ziemassvētku un Jaungada svinību gaisotni.

RSU ilggadīgajiem esošajiem un bijušajiem darbiniekiem „Senioru vakara” laikā būs iespēja bez maksas noklausīties Latvijas spožākā kontrtenora Sergeja Jēgera un diriģenta Māra Kupča diriģētā baroka kora „Collegium Choro Musici Riga” piedāvāto baroka opermūzikas koncertu „Farinelli portrets”. Farinelli bija dziedātājs, kura balss tembrs savulaik spēja apburt tūkstošiem klausītāju, dižciltīgu hercogieņu un grāfieņu, kā arī pilsētnieču. Saldsērīgās nopūtas un sajūsmas aplausi tolaik tika uzskatīti par frivolu, nepieklājīgi atklātu uzvedību, taču tas neatturēja dižā itāļu dziedātāja pielūdzējas no sajūsmas izrādīšanas. Farinelli vārds vislabāk raksturo minēto periodu mūzikas vēsturē.

RSU „Senioru vakaru” rīko jau divpadsmito gadu pēc kārtas. Plānots, ka šogad tajā piedalīsies vairāk nekā 350 „senioru”.

RSU „Senioru vakars” notiks ceturtdien, 10. janvārī, pulksten 17.00 RSU Aulā Dzirciema ielā 16. Arī citiem interesentiem ir iespēja apmeklēt minēto koncertu par simbolisku biļešu cenu – 2,50 Ls. Biļetes iegādājamas „Biļešu paradīzes” kasēs un mājaslapā internetā: http://www.bilesuparadize.lv.

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 7400 studentu, to skaitā, 800 pastāvīgi ārvalstu studenti.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: