Preses relīzes

„Lai vēl vairāk stiprinātu sociālo jautājumu risināšanas kapacitāti valstī, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) piedāvā jaunu akadēmisko maģistra studiju programmu „Sociālo procesu analīze un vadība”,” informē jaunās programmas vadītāja un RSU asociētā profesore socioloģijā Ritma Rungule, piebilstot, ka mūsdienās sociologam ir jāspēj ne tikai apkopot datus un saprast notiekošo sabiedrībā, bet arī piedāvāt risinājumus.

Ritma Rungule uzsver: „Ņemot vērā sociālekonomiskās krīzes ietekmi, kā arī sociālās nevienlīdzības palielināšanos, nabadzības un sociālās atstumtības problēmu aktualizēšanos, Latvijā kā valsts, tā pašvaldību līmenī būtu nepieciešami speciālisti, kas spēj gan profesionāli pētīt sociālās problēmas un analizēt sociālo politiku, gan izmantot iegūtās zināšanas organizāciju pārvaldē un kopienu dzīves organizēšanā. Veidojot maģistra programmu „Sociālo procesu analīze un vadība” tika apvienota socioloģijas zināšanu apguve par dažādām sociāli demogrāfiskām grupām sabiedrībā un sociālās politikas analīze un veidošana, ņemot vērā šo grupu problēmas.”

Programmas stratēģiskais mērķis ir nodrošināt padziļinātu teorētisko zināšanu apguvi socioloģijā un sociālajā politikā, kā arī pētniecības metožu attīstīšana un pielietošana konkrētu sabiedrības problēmu izpētē un analīzē. Studiju programma ir vērsta uz to, lai saistītu socioloģijas zināšanas par sociālo procesu norisi, sociālo datu ieguves un analīzes prasmes, kompetenci sociālās politikas veidošanā un analīzē, balstoties uz zināšanām par sociāliem procesiem un dažādu sociālo grupu vajadzībām Latvijā, ES un pasaulē, kā arī integrējot sociālo pētījumu datus lēmumu pieņemšanas procesā. Starp studiju priekšmetiem programmā būs, piemēram, gan socioloģijas pamatkursi, gan kursi politoloģijā, projektu vadībā, novecošanās socioloģijā u.tml.

Vairāk par jauno programmu var uzzināt, noskatoties YouTube video. Vairāk par prasībām, piesakoties jaunajā programmā var lasīt RSU mājas lapā.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs var apgūt sociālās zinātnes un medicīnu. Rīgas Stradiņa universitātē studē 7000 studenti, no kuriem pastāvīgām studijām RSU vairāk nekā 600 ir ieradušies no ārvalstīm – 95% no Eiropas Savienības.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: