Preses relīzes

Turpinot īstenot ilgtermiņa attīstības stratēģiju un virzoties uz augsti kvalitatīvas un modernas augstskolas statusu, ir apstiprināts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) jaunais Padomnieku konvents deviņu personu sastāvā. Tajā turpmāk darbosies Latvijas sabiedrībā plaši zināmi zinātnieki un mecenāti, kā arī finanšu, tiesību un medicīnas eksperti. Padomnieki šodien pulcējās uz pirmo konventa sēdi.

Par RSU Padomnieku konventa priekšsēdētāju ir ievēlēts RSU Absolventu asociācijas attīstības direktors un GlaxoSmithKline Latvia vadītājs Dins Šmits, savukārt kā biedri – Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš, mecenāts Boriss Teterevs, finanšu un investīciju eksperts Ģirts Rungainis, ārvalstu studentu vecāku pārstāvis Jans Frederiks Eriksens (Jan Frederik Eriksen), kurš ir viens no Norvēģijas uzņēmuma Belsenso-Svennerstal Group dibinātājiem. Savukārt no iepriekšējā Padomnieku konventa jaunajam sastāvam pievienojušies arī Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, LZA Senāta priekšsēdētājs, akadēmiķis Jānis Stradiņš un LR Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.

Padomnieku konventa galvenais uzdevums un arī tiesības ir konsultēt RSU Senātu un rektoru augstskolas attīstības stratēģijas jautājumos.

Jaunais Padomnieku konvents tika apstiprināts RSU Senāta sēdē šā gada 22. maijā, un saskaņā ar LR likumdošanu konvents savas funkcijas pildīs trīs gadus. Ņemot vērā augstskolu tradīcijas, apstiprināšana padomnieku konventa sastāvā tiek uzskatīta par goda izrādīšanu pret konkrēto personu, tāpēc padomnieku konventa locekļi atalgojumu par minēto darbu nesaņem un tas notiek, balstoties uz brīvprātības principu.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs var apgūt sociālās zinātnes un medicīnu. Rīgas Stradiņa universitātē studē 7000 studenti, no kuriem pastāvīgām studijām RSU vairāk nekā 600 ir ieradušies no ārvalstīm – 95% no Eiropas Savienības.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: