Preses relīzes

Piektdien, 27. aprīlī Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) saņēma vēstuli no Korupcijas novēršanas un apkarošana biroja (KNAB), kā atbildi uz RSU lūgumu sniegt skaidrojumu par RSU iepirkumu komisijas turpmāko rīcību, vērtējot pretendentus, kuri iesnieguši savus piedāvājumus RSU rīkotajos iepirkumos, bet kuru vadībā strādā arī personas ar diskutablu reputāciju.

No KNAB saņemtajā vēstulē nav norādīts neviens normatīvs pamats, uz kāda piedāvājumu izvērtēšanas gaitā iepirkuma komisija būtu tiesīga noraidīt pretendentus, ja to vadībā strādā personas, kuras, kaut arī nav tiesātas, tomēr ir ar neviennozīmīgu reputāciju.

Savukārt Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB), kas ir kompetentā institūcija valstī publisko iepirkumu sfērā, š.g.10.aprīlī par RSU atklāto konkursu „Rīgas Stradiņa universitātes ēkas Dzirciema ielā 16, Rīgā, A – mācību korpusa telpu renovācija” nolēma izbeigt iesnieguma lietvedību, līdz ar to RSU rodoties ne tikai tiesībām, bet arī pienākumam slēgt iepirkuma līgumu ar šajā iepirkuma procedūrā rūpīgas un pamatotas vērtēšanas rezultātā izvēlēto uzvarētāju.

Tādējādi ir kliedētas šaubas par to, ka RSU šajā iepirkumā konkrēto pretendentu par uzvarētāju ir atzinusi likumīgi un pamatoti, kaut publiskajā telpā tika mesta aizdomu ēna pār RSU rīcības pamatotību.

Atgādinām, ka š.g. 26. martā RSU nosūtīja vēstuli KNAB ar lūgumu sniegt skaidrojumu, kā valstī spēkā esošo normatīvo aktu ietvaros papildus „Publisko iepirkumu likumā” noteiktajai kārtībai iepirkumu konkursos var tikt vērtēta piedāvājumu iesniedzēju reputācija un godaprāts. RSU vēstuli KNAB nosūtīja, balstoties uz 2012. gada 25. martā TV3 raidījumā „Nekā personīga” izteikto, ka RSU veiktais iepirkums, kurā par uzvarētāju tika atzīta PS „JPG 2B” ir bijis aizdomīgs, jo minētajā uzņēmumā strādājot darbinieki, kuri esot iepīti korupcijas skandālos. Tā kā sižetā KNAB pārstāve apgalvoja, ka spēkā esošie normatīvie akti tomēr ļaujot izvairīties no aizdomīgu uzņēmumu pakalpojumu iepirkšanas, lai gan valsts iepirkumu uzraugošā institūcija IUB līdz šim apgalvoja pretējo, tad RSU bija sagatavojusi un nosūtījusi vēstuli KNAB, lai lūgtu viedokļa skaidrojumu.

RSU strādā un arī turpinās strādāt likuma ietvaros. RSU Iepirkumu komisija ir rīkojusies atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un Publisko iepirkumu likumam”. Uzskatām, ka RSU bija kļuvusi par nelabvēļu kampaņas ķīlnieci, kā rezultātā nepamatoti ir cietis mūsu universitātes labais vārds.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs var apgūt sociālās zinātnes un medicīnu. Rīgas Stradiņa universitātē studē 7000 studenti, no kuriem pastāvīgām studijām RSU vairāk nekā 600 ir ieradušies no ārvalstīm – 95% no Eiropas Savienības.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: