Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ar pozitīviem rezultātiem ir noslēgusi 2011. finanšu gadu. Lai gan valsts dotācijas tika samazinātas par 331 000 latu, RSU kopējais budžets 2011. gadā ir pieaudzis par 4,6%, sasniedzot 24,8 miljonus latu. Pieaugumu galvenokārt nodrošināja ES struktūrfondu līdzekļu sekmīgā piesaiste un maksas studentu skaita pieaugums.

RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis: „2011. gads finansiāli ir bijis veiksmīgs. RSU turpina attīstīties, uzrādot stabilu izaugsmi no gada uz gadu. RSU vadības noteiktās attīstības prioritātes un mērķtiecīgi īstenotā stratēģija ir veiksmīgi nodrošinājušas papildus līdzekļu piesaisti. Pašlaik veiktie ieguldījumi studiju procesa tehniskās bāzes uzlabošanā, mācību līdzekļu iegādē un infrastruktūras modernizācijā, kā arī darbs starptautiskajā tirgū, piemēram, ārzemju studentu skaita pozitīvā dinamika, dod pārliecību, ka izaugsmes tempi nākamajos gados palielināsies.”

2011. gadā RSU valsts budžeta finansējums studijām 10,2 miljonu latu apmērā tika izmantots pilnībā, līdzīgi arī valsts finansējums rezidentiem 3,7 miljonu latu apmērā ir izmantots saskaņā ar plānu. Saskaņā ar RSU ilgtermiņa stratēģiju pērn pieauga maksas izglītības pakalpojumu īpatsvars – līdz 18% un projektu īpatsvars – līdz 23% no kopējā finansējuma apjoma. Kopumā izdevumu apjoma palielinājums pērn bija 4,2%. Lielāko daļu tajā veidoja ēku un IT sistēmu uzturēšana un nodrošināšana, preces un pakalpojumi studijām, stipendijas, personāla izdevumi un citi izdevumi.

J.Gardovskis norāda, ka „līdz ar finanšu procesu pilnveidošanu ir panākta augsta struktūrvienību finanšu disciplīna un rūpīga izdevumu prioritāšu izvērtēšana, kā arī ir bijis veiksmīgs iepirkumu nodaļas darbs, iegūstot labākus iepirkumu līgumu nosacījumus. Rezultātā ir arī panāktas zemākas regulārās uzturēšanas izmaksas nekā plānots, un ietaupītie līdzekļi tika novirzīti ļoti nepieciešamiem ilgtermiņa ieguldījumiem, kas nodrošina RSU aktīvu vērtības pieaugumu un konkurētspējas palielināšanos.”

„RSU redz lielas iespējas augstskolas tālākā attīstībā. 2012. gadā plānots kāpināt RSU pašu ieņēmumus par 27%. Galvenais ienākumu pieaugums sagaidāms no ārzemju studentu piesaistes. Līdz ar studentu skaita palielināšanos, īpaša uzmanība tiek pievērsta materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, kā arī kvalificētu mācību spēku piesaistei. Būtisks faktors gan ārzemju, gan pašmāju studentu plūsmas piesaistē ir studentu sadzīves apstākļi, tādēļ plānots veikt ievērojamus ieguldījumus to uzlabošanai. Tiks veikti arī ieguldījumi, lai uzlabotu pētniecības infrastruktūru un sekmētu jaunu pētniecības virzienu attīstību,” uzsver rektors J.Gardovskis

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs var apgūt sociālās zinātnes un medicīnu. Rīgas Stradiņa universitātē studē 7000 studenti, no kuriem pastāvīgām studijām RSU vairāk nekā 630 ir ieradušies no ārvalstīm – 95% no Eiropas Savienības. RSU ir nodarbināti vairāk nekā 1200 darbinieku, no kuriem vairāk nekā 60% ir akadēmiskais personāls.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs var apgūt sociālās zinātnes un medicīnu. Rīgas Stradiņa universitātē studē 7000 studenti, no kuriem pastāvīgām studijām RSU vairāk nekā 600 ir ieradušies no ārvalstīm – 95% no Eiropas Savienības.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: