Preses relīzes

Trešdien, 15. februārī RSU studentu radio „Runā Skaļāk!” rīko publisku ekspertu diskusiju „Valodas referendums – kā dzīvosim pēc tam?”. Tās mērķis ir runāt par nākotnes perspektīvām pēc gaidāmā referenduma par otru valsts valodu.

Lai gan pašreiz publiskā telpa ir piesātināta ar viedokļiem, kas atbalsta vai neatbalsta dalību referendumā, un kā tajā balsot, tomēr uz tā fona bieži tiek noklusēts par referenduma iznākuma sekām – kā tas ietekmēs integrācijas procesu un ekonomisko attīstību, vai referenduma rezultāti būs politiskās retorikas instruments, un vai tas veicinās sabiedrības atvērtību citādajam.

Diskusijas laikā iecerēts nonākt pie racionāliem argumentiem izvēles izdarīšanai 18. februārī gaidāmajā referenduma balsojumā un modelēt iespējamos tālākos scenārijus.

Kā eksperti diskusijā piedalīsies juriste un politoloģe Iveta Kažoka, psihoterapeits Ansis Jurģis Stabingis, kā arī RSU pasniedzēji – komunikācijas zinātņu eksperts Sergejs Kruks, sociologi Ritma Rungule un Normunds Kozlovs, kā arī sociālantroplogs Klāvs Sedlenieks.

Diskusijas gaitā eksperti sniegs analītisku izvērtējums izmaiņām, ko izraisītu referenduma gan viens, gan otrs iespējamais iznākums. Tam sekos idejas par to, kā pēc referenduma būtu jārīkojas gan dažādiem sabiedrības līderiem, gan ikvienam iedzīvotājam, lai attiecības etnisko grupu starpā uzlabotos. Noslēgumā plānots runāt par „ideālo” un „reālo” scenāriju, kā arī izteikt prognozes par referenduma iznākumu un tā sekām.

Pasākuma norises laiks un vieta: 15. februārī plkst. 16.00 RSU Senāta zālē, Dzirciema ielā 16. Diskusijai varēs sekot līdzi arī video tiešraidē.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai:

Ikars Kubliņš