Preses relīzes

Otrdien, 20. decembrī RSU rektors Jānis Gardovskis parakstīs granta līgumu par Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Pārmantotā vēža profilakses pasākumu izveide Pleskavas reģionā” (Development of Hereditary Cancer Prevention Measures in Pskov Region) ieviešanu. Līguma parakstīšanā piedalīsies Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Apvienotā tehniskā sekretariāta direktore Unda Ozoliņa.

Projekts tiks uzsākts 2012. gada 1. janvārī un to īsteno RSU Pārmantotā vēža institūts sadarbībā ar Pleskavas onkoloģisko dispanseru. Latvijā tiek izmantotas jaunas un progresīvas metodes pārmantotā vēža profilaksei un ārstēšanai, taču Pleskavas apgabalā zināšanas par šīm metodēm ir ierobežotas. Projektā plānots RSU Pārmantotā vēža institūta pētnieku zināšanas un labāko praksi nodot kolēģiem Pleskavas onkoloģiskajā dispanserā, tādējādi uzlabojot pārmantotā vēža pacientu stāvokli. Projekta kopējais budžets ir 205 437 lati (297176 EUR), un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Projekts ilgs divus gadus un noslēgsies 2013. gada 31. decembrī.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: