Preses relīzes

2010./2011.studiju gadā Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) absolvē 67 rezidenti 24 dažādās ārstu specialitātēs. RSU šā gada rezidentu izlaidums notiks trešdien, 7.septembrī, pulksten 15:00, RSU Aulā, Dzirciema ielā 16.

Lielāko skaitu viedo rezidenti ar neirologa specialitāti – 10. Tālāk seko „Anestezioloģijas un reanimatoloģijas” speciālisti – 7, kā arī 6 absolventi ar specialitāti „Ģimenes ārsts” un 5 specialitātē „Internists”, 4 – „Radiologs”, bet specialitātē „Ginekologs un dzemdību speciālists”, „Psihiatrs”, „Ķirurgs” un „Ortodonts” – katrā būs 3 absolventi.

Savukārt specialitātē „Dermatologs, venerologs”, „Infektologs”, „Neiroķirurgs”, „Otolaringologs”, „Pediatrs”, „Psihoterapeits”, „Traumotologs, ortopēds” un „Zobu protēzists” katrā ir pa diviem absolventiem, bet pa vienam absolventam būs specialitātē „Bērnu ķirurgs”, „Endodonists”, „Gastroenterologs”, „Mutes, sejas un žokļu ķirurgs”, „Patologs”, „Pediatrs un neontologs” un „Tiesu medicīnas eksperts”.

Rezidentūra ir medicīnā studiju procesa nosaukums, kurā, pēc pamatizglītības pabeigšanas, medicīnas studentam ir iespēja iegūt sertificēta speciālista nosaukumu. Rezidentūra, atšķirībā no pamatstudijām, kuru laikā jāapgūst vairāki vispārīgi pamatpriekšmeti, piemēram, anatomija un histoloģija, ir orientēta uz vienas specialitātes apgūšanu. Studijas rezidentūrā norit sertificēta ārsta uzraudzībā kādā no klīnikām vai doktorātiem, bet pēc rezidentūras pabeigšanas absolvents iegūst sertificēta ārsta nosaukumu, kas dod tiesības strādāt patstāvīgi un būt par pilntiesīgu ārstu. RSU rezidentūru ir iespējams apgūt Tālāk izglītības fakultātē.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: