Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) absolvē 571 māsas. Lielāko skaitu viedo Eiropas sociālā fonda atbalstītās programmas „Ambulatorās aprūpes māsa” absolventes – 301. Tāpat Māszinību fakultāti absolvēs 63 garīgās aprūpes māsas, 156 ķirurģiskās aprūpes māsas un 51 operācijas māsa.

Māszinību fakultātes izlaidumi notiks trešdien – šī gada. 31.augustā, RSU Aulā, Dzirciema ielā 16. Māszinību fakultātes ESF programmas „Ambulatorās aprūpes māsa” izlaiduma sanāksme notiks pulksten 12:00. Savukārt Māszinību fakultātes ESF programmu „Garīgās veselības aprūpes māsa”, „Ķirurģiskās aprūpes māsa” un „Operāciju māsa” izlaiduma sanāksme notiks pulksten 16:00.

Māszinību fakultātes dekāne, asociētā profesore Inga Millere: „Esam gandarīti, ka šogad mūsu fakultāti absolvē tik liels māsu skaits, jo Latvijā šī profesija ir ļoti nepieciešama. Mūsdienās māsu uzdevums medicīnā ir ļoti plašs, bieži sniedzoties ievērojami pāri veselības aprūpes jomai. Māsas uzdevums sabiedrībā ir veicināt veselību, novērst slimību, aprūpēt slimnieku un palīdzēt tam atgūt veselību, un, ja tas nav iespējams, palīdzēt sadzīvot ar hroniskām slimībām vai aiziet no dzīves fiziskā un garīgā mierā. Māsa ar augstāko izglītību galvenokārt ir pārmaiņu nesēja savā darba sfērā – vai tā būtu pedagoģija, vadība, eksperta prakse tieši ar pacientiem vai netieši organizācijās, kas iespaido pacientu aprūpi, vai pētniecība. Mūsdienīga augstākā izglītība sagatavo māsu šodienas un rītdienas pasaulei ar stipru pamatu zinātnē, humānajos priekšmetos un māszinībās, lietojot problēmu risināšanas metodes.”

RSU Māszinību fakultāte piedalās ESF fonda aktivitātes programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.3.2.3. aktivitātes „Veselības aprūpes un veicināšanas procesā iesaistīto institūciju personāla kompetences, prasmju un iemaņu līmeņa paaugstināšana” projekta „Veselības aprūpes un veicināšanas procesā iesaistīto institūciju personāla tālākizglītība nozares ilgtspējīgai attīstībai” īstenošanā. Tās ietvaros tiek organizētas studijas māszinību specialitātē.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: