Preses relīzes

Trešdien, 8. jūnijā, Rīgas Stradiņa universitātē notiks doktorantūras studiju programmas „Medicīna”, „Farmācija”, „Socioloģija” un Juridiskās zinātnes” svinīgā izlaiduma sanāksme. Kopumā doktorantūras programmu absolvēs 31 students.

Doktorantūras studiju programmu „Juridiskās zinātnes” absolvēs 3 studenti – Valsts policijas priekšnieks Artis Velšs, kā arī juristi Aigars Evardsons un Jānis Ievītis. Savukārt doktorantūras programmu „Socioloģija” beigs divi studenti – socioloģe Iveta Briška un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Vikmane. Divi studenti absolvēs arī programmu „Farmācija” – Pāvels Sudmalis un Ilze Smiltene. Vislielākais doktorantūras studiju programmas absolventu skaits ir programmā „Medicīna”. To absolvēs 25 studenti.

Doktorantūras izlaidums notiks 8.maijā, pulksten 16:00, RSU Senāta zālē, Dzirciema ielā 16, Rīgā.

Vasaras izlaidumu laikā, ieskaitot doktorantūras izlaidumu, kopumā notiks 10 RSU izlaidumi. 15. jūnijā, RSU Aulā, Dzirciema ielā 16, plkst. 11:00, Eiropas studiju fakultātei; plkst. 15:00, Komunikācijas fakultātei un Juridiskajai fakultātei.

16. jūnijā, RSU Aulā, Dzirciema ielā 16, plkst. 11:00, Medicīnas fakultātei, Stomatoloģijas fakultātei un Ārvalstu studentu nodaļai; plkst. 15:00, Farmācijas fakultātei, Rehabilitācijas fakultātei un Sabiedrības veselības fakultātei; plkst. 18:30, Māszinību fakultātes bakalaura un maģistra programmām.

22. jūnijā, Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, Liepājā, Brīvības ielā 39, plkst. 18:00, Liepājas filiālei.

31. augustā, RSU Aulā, Dzirciema ielā 16, plkst. 12:00, Māszinību fakultātes ESF programmai „Ambulatorās aprūpes māsa”; plkst. 15:00, Māszinību fakultātes ESF programmām „Garīgās veselības aprūpes māsa”, „Ķirurģiskās aprūpes māsa” un „Operāciju māsa”.

7. septembrī RSU Aulā, Dzirciema ielā 16, plkst. 15:00, Tālākizglītības fakultātei.

RSU kopumā studē 10% no doktorantu kopskaita valstī.

Rīgas Stradiņa universitātes Doktorantūras nodaļā tiek īstenotas piecas akreditētas studiju programmas – „Medicīna”, „Farmācija”, „Socioloģija”, „Juridiskās zinātnes” un „Politikas zinātne”. Doktora studiju mērķis ir sagatavot starptautiskajām prasībām atbilstoša līmeņa jaunu zinātnieku paaudzi zinātniskās pētniecības un akadēmiskajam darbam, kā arī darbam tautsaimniecībā.

Doktora studijas notiek trīs studiju gadus un tiek realizētas pilna laika programmā, kurā doktorants ar vai arī bez iepriekšējas pētniecības darba pieredzes studē noteiktus teorētiskos kursus, kā arī iegūst praktiskas iemaņas un patstāvīgi izstrādā zinātnisku darbu. Doktora studijas notiek par valsts budžeta dotāciju doktora studijām, Latvijas Zinātnes padomes vai citu institūciju piešķirtajām stipendijām (grantiem), vai arī par personīgajiem vai juridisko personu līdzekļiem. Studijas par citu institūciju piešķirtajām stipendijām (grantiem), vai par personīgajiem vai juridisko personu līdzekļiem reglamentē studiju līgums.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: