Preses relīzes

Šodien, 28.aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes (RSU JF) dekāns, profesors Andrejs Vilks starptautiskas sadarbības ietvaros saņēmis Starptautiskās antikriminālās un antiteroristiskās komitejas (SAAK) goda rakstu un ordeni „Tēvijas bruņinieks”.

Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskā fakultāte vairāku gadu garumā ir aktīvi iesaistījusies dažādu starptautisko pētniecisko un informatīvo projektu iniciēšanā un realizācijā. Veikti pētījumi policijas iecirkņu vērtēšanā, terorisma tendenču izpētē un antiterorisma pasākumu efektivitātes analīzē, antiteroristiskās situācijas apzināšanā Latvijā u.tml.

A. Vilks ir bijis viens no SAAK un Pasaules antitikriminālā un antiteroristiskā foruma (PAAF) dibinātājiem 2000.gadā. „Šis apbalvojums man ir ļoti negaidīts, taču esmu pagodināts un priecīgs to saņemt. Esmu pateicīgs, ka cīņā pret terorismu man ir bijusi iespēja realizēt starptautiskus projektus ar kolēģiem citās Eiropas valstīs. Paldies arī Rīgas Stradiņa universitātei, kas atbalsta un iniciē starptautiskus šīs aktuālās problēmas pētījumus Juridiskajā fakultātē. Es ceru, ka mani jaunie kolēģi – studenti – turpinās pētīt apstākļus un meklēt likumsakarības šajā jomā, jo no viņiem būs atkarīga drošība Baltijas valstīs un visā pasaulē,” komentēja profesors A. Vilks.

Pasniegt starptautisko apbalvojumu par ieguldījumu terorisma apkarošanas jomā bija ieradusies SAAK ārējo sakaru departamenta direktore psiholoģijas doktore Jeļena Čistjakova un SAAK ārējo spēku struktūru pārvaldes direktors Sergejs Kozins no komitejas centrālā biroja Kijevā. „Izsaku lielu pateicību Vilka kungam par paveikto. Gan savu profesionālo, gan pētniecisko darbību RSU JF viņš ir veltījis tam, lai veicinātu drošību Latvijā un citās Eiropas valstīs. Šodien viņš saņem augstāko SAAK apbalvojumu par uzticīgu un neatlaidīgu kalpošanu komitejas un visas pasaules nākotnes labā. Starptautiskā sadarbība šajā jautājumā ir ļoti nozīmīga, jo ikvienam cilvēkam pasaulē neatkarīgi no viņa nacionālās vai reliģiskās piederības ir jābūt pasargātam no terorisma draudiem. Paldies Vilka kungam arī par to, ka viņš savas zināšanas nodod studentiem, kas turpinās pētīt šo jomu,” savā ordeņa pasniegšanas runā teica S. Kozins.

SAAK un PAAF mērķis ir apvienot dažādu valsts, sabiedrisko organizāciju un pašvaldību institūciju iespējas noziedzības apkarošanā. Šobrīd SAAK biedri ir Vašingtonā, Berlīnē, Vīnē, Maskavā, Jeruzalemē, Rīgā un citās pasaules pilsētās. Nesen notikušas pārrunas arī ar Romas Pāvestu par iesaistīšanos cīņā pret terorismu pasaulē.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: