Preses relīzes

Sestdien, 2. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks Atvērto durvju diena. Šogad kopā ar RSU mācībspēkiem un mākslinieci Elitu Patmalnieci vidusskolēni, viņu vecāki un citi interesenti varēs piedalīties eksperimentā „Vai varam kopīgi radīt mākslas darbu?”. Atvērto durvju dienā varēs iegūt informāciju par RSU piedāvātajām studiju programmām, iepazīties ar RSU vadību, pasniedzējiem un studentiem. 2. aprīlī Atvērto durvju diena notiks arī RSU Liepājas filiālē.

RSU Atvērto durvju dienā no pulksten 12:00 līdz 17:00 notiks lielformāta gleznas radīšana kopā ar mākslinieci Elitu Patmalnieci. Tā būs jauna RSU Atvērto durvju dienu tradīcija, kuru RSU aizsāks kopā ar topošajiem studentiem. RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis saka: „Rīgas Stradiņa universitātes moto ir „Eiropas līmeņa izglītība radošām personībām”. Mūsu universitāte piedāvā studijas gan medicīnā un veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs. Katrs no minētajiem virzieniem var attīstīties kvalitatīvi, ja studenti un pasniedzēji ir radoši un atvērti jaunu ideju un risinājumu atklāšanai viņus interesējošajā nozarē, līdz ar to, piemēram, arī ārsts, žurnālists, politologs un jurists ir sava veida mākslinieks. Esam iecerējuši, ka līdzīga akcija notiks arī nākamajos gados. Esmu pārliecināts, ka tā kļūs par RSU Atvērto durvju dienu vizītkarti.”

„Piedalīties varēs pilnīgi visi Atvērto durvju dienas apmeklētāji, ieliekot daļu no sevis šajā mākslas darbā. Mājās jau esmu veikusi ģenerālmēģinājumu un sadalījusi audeklu vienādos kvadrātiņos, kur katram būs vieta savai izpausmei. Domāju, ka eksperimenta rezultāts varētu būt ļoti interesants un negaidīts. Skaidrs ir tas, ka, atstājot šādu vizuālu informāciju vai liecību par sevi, glezna būs enerģijas pārpilna, kas turpinās iedvesmot jauniešus studiju gaitās,” par kopīgās gleznas veidošanas norisi stāsta Elita Patmalniece, kuras spilgtā un daudzpusīgā personība simbolizē RSU moto, piebilstot, ka tomēr tas, kā tieši glezna taps, un kā katrs apmeklētājas tās tapšanā varēs piedalīties, tiks atklāts vien pašā Atvērto durvju dienā, tādējādi saglabājot intrigu par radošā procesa niansēm.

Interesenti par medicīnas un veselības aprūpes studijām tiks aicināts ierasties RSU pulksten 11:00, universitātes Aulā, kur viņus sagaidīs rektors Jānis Gardovskis. Jauniešiem tiks demonstrētas filmas par RSU un sniegta informācija par medicīnas un veselības aprūpes studijām septiņās šo virzienu fakultātēs. Pēc prezentācijas topošie studenti varēs apmeklēt universitātes telpas un iepazīties ar dekāniem, pasniedzējiem un studentiem.

Savukārt sociālo zinātņu interesentus uz tikšanos RSU Aulā, pulksten 14:00 gaidīs Mācību prorektore, profesore Ilze Akota un universitātes absolvents Kaspars Zlidnis ar grupu „Gain Fast”. Viņi stāstīs par studiju iespējām trīs RSU sociālo zinātņu fakultātēs – Eiropas studiju, Juridiskajā un Komunikācijas fakultātēs, kā arī iepazīstinās ar to dekāniem, studiju programmu vadītājiem un studentiem. Pēc iepazīšanās sekos grupas „Gain Fast” koncerts.

Visas dienas garumā Rīgas Stradiņa universitātes apmeklētāji Informācijas centrā varēs uzzināt arī par iestāšanās prasībām un sagatavošanās kursiem. RSU Studējošo pašpārvalde gaidīs vidusskolēnus, lai pastāstītu viņiem par studentu ikdienu un ārpus studiju aktivitātēm. Savukārt RSU Muzejs ir sagatavojis izstādi ar pārsteigumu – „RSU muzeja eksponāti, kas liks pasmaidīt”.

Arī RSU Liepājas filiāle 2.aprīlī, no pulksten 10:00 un 12:00 vērs durvis Atvērto durvju dienas interesentiem. Tās laikā ikviens varēs iepazīties ar RSU filiāles pasniedzējiem, piedāvātajām studiju programmām un studiju telpām. RSU Liepājas filiāle īsteno pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Māszinības” un „Ārstniecība”, sagatavojot 4. līmeņa profesionālās kvalifikācijas speciālistus – māsas, ārsta palīgus un vecmātes. Filiāle īsteno arī arodizglītības programmu „Māszinības” ar iegūstamo kvalifikāciju „māsas palīgs”. RSU Liepājas filiāle atrodas Liepājā, Riņķu ielā 24/26.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: