Preses relīzes

Rīt, 1. decembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskā fakultāte kopā ar Latvijas Zinātņu akadēmijas Baltijas stratēģisko pētījumu centru, Valsts policijas Galveno kriminālpolicijas pārvaldi, Mykolas Romeris universitāti Lietuvā un Zviedrijas Drošības un politikas attīstības institūtu rīko starptautisku konferenci „Organizētā noziedzība un noziedzīgās organizācijas: teorētiskās un organizatoriski taktiskās problēmas. Pašreizējais fenomens un attīstības tendences”.

Konferences gaitā tiek plānots apspriest organizētās noziedzības pašreizējās evolūcijas tendences Baltijas jūras reģiona valstīs, tās būtību un fiksācijas kritērijus, kā arī organizēto noziedzīgo organizāciju darbības novēršanas un apkarošanas tiesiskās regulācijas pieredzi, un taktiskos pasākumus organizētās noziedzības un noziedzīgo organizāciju darbības pārtraukšanā un apkarošanā.

Kā norāda konferences organizatori, konferences rīkošanas aktualitāte ir saistīta ar to, ka pašreizējajos apstākļos zināmā mērā pieaug organizēto kriminālo struktūru ietekme. Globalizācijas, kā arī krīzes apstākļos, daļēji eskalējas organizētās noziedzības fenomens. Organizētās kriminālās struktūras apgūst jaunas saimnieciskās un sociālo aktivitāšu jomas, paplašina savu ietekmi reģionos un novados, intensīvi attīsta transnacionālos sakarus un darbību. Kā specifiski uzņēmumi un krimināli sociāla realitāte veidojas un darbojas noziedzīgas organizācijas. Tajā pašā laikā noziedzīga organizācija, kā krimināltiesiska kategorija, spēkā esošajos tiesiskajos aktos nav apzināta un ietverta. Kriminālo aktivitāšu izpausmes jūtami atpaliek no tiesiskās regulācijas iespējām.

Konferences darbā piedalīsies speciālisti un eksperti drošības un noziedzības novēršanas un apkarošanas jautājumos no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas Federācijas, Zviedrijas un Latvijas. Konferences laikā viņi analizēs un meklēs risinājumus minētajām problēmām.

Jāatgādina, ka 2009. gada 16. septembrī un 2010. gada 8. aprīlī RSU Juridiskā fakultāte kopā ar sadarbības partneriem jau rīkoja konferences par drošības krīzi un tās nostiprināšanas problēmām, kā drošības nostiprināšanu krīzes apstākļos – tās jaunajiem izaicinājumiem un netradicionālajām pieejām.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6000 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā. Rīgas Stradiņa universitāte šajā akadēmiskajā gadā atzīmē 60. dibināšanas gadadienu.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: