Preses relīzes

„Šogad kopumā studijām Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ir saņemti 2725 pieteikumi, kas ir aptuveni par 35% vairāk nekā pērn. Šogad studijām medicīnā un veselības aprūpē ir saņemti 1904 pieteikumi, savukārt sociālajās zinātnēs saņemts 821 pieteikums. Pagājušajā gadā studijām medicīnā un veselības aprūpē bija saņemti 1343 pieteikumi, bet sociālajās zinātnēs – 632, bet 2008. gadā studijām medicīnas un veselības aprūpē tika saņemti 1200 pieteikumi, bet sociālajās zinātnes – 855,” informē Rīgas Stradiņa universitāte.

Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Jānis Gardovskis saka: „RSU iegūtā izglītība medicīnā un veselības aprūpē ir viena no Eiropā konkurētspējīgākajām Latvijā iegūstamajām izglītībām – mūsu diploms ir kvalitātes zīme ES darba tirgū un citur pasaulē. Tāpēc esam priecīgi par lielo jauniešu interesi un šādi saņemto atzinību mūsu universitātes studiju kvalitātei.” Kopumā pa budžeta līdzekļiem šogad RSU uzņems 742 studētgribošos.

J.Gardovskis arī uzsver, ka „RSU pozitīvi vērtē arī saņemto pieteikumu skaitu jaunajai studiju programmai "Multimediju komunikācija”. Tika saņemti 168 pieteikumi studijām pilna laika klātienē. Sākotnēji tika plānots uzņemt 35 studentus, taču, ņemot vērā lielo pieteikumu skaitu, to palielināja līdz 50. Piemērs ar „Multimediju komunikāciju” pierāda, ka vienmēr būs pieprasījums pēc studiju programmām, kas atbilst tendencēm darba tirgū un globālām tendencēm kopumā. Studijām ir jāseko darba tirgum, ko RSU arī cenšas ievērot, veidojot studiju programmas. Gribu piebilst, ka RSU sociālo zinātņu studiju programmas, būdamas maksas programmas, spēj ļoti veiksmīgi konkurēt ar citu augstskolu budžeta programmām.”

„Mēs esam gandarīti, ka ar tik pozitīviem rādītājiem varēsim uzsākt jauno akadēmisko gadu, kas ir Rīgas Stradiņa universitātes 60 gadu jubilejas gads. To īpaši atzīmēsim ar Absolventu salidojumu un koncertu „Arēnā Rīga”, šī gada 18. septembrī. Laipni aicināti ir visi, kas studējuši šajā augstskolā kopš tās dibināšanas 1950. gadā – tos, kas ir Rīgas medicīnas institūta, Latvijas Medicīnas akadēmijas vai Rīgas Stradiņa universitātes absolventi,” norāda J.Gardovskis.

Kā jau ticis ziņots, šogad Rīgas Stradiņa universitātē studiju programmā „Medicīna” ir saņemts rekordliels pieteikumu skaits – 728 pieteikumi, kas ir lielākais pēdējos astoņos gados. Kopš 2002. gada, kad studijām medicīnā bija pieteikušies 242 studēt gribošo, to skaits ir trīskāršojies. Otra populārākā ir programma „Zobārstniecība” – 239 pieteikumu, tālāk seko „Fizioterapija” – 237, „Farmācija” – 138, „Ergoterapija” – 65 u.c. Lielais pieteikumu skaits skaidrojams ar plašo budžeta vietu piedāvājumu – 274, kā arī ar šo studiju augsto kvalitāti un uzsākto modernizāciju – studijas mūsu universitātē tiek pietuvinātas pasaules vadošo augstskolu sniegtajai izglītības kvalitātei.

Vissīvākā konkurence uz budžeta vietām bija zobārstniecības studiju programmā, kurā uz 25 valsts finansētajām studiju vietām pretendē 239 interesenti, tas ir, konkurss ir 9,56 uz vienu vietu. Savukārt RSU piedāvātajās studijās sociālajās zinātnēs pieprasītākā ir jaunā studiju programma „Multimediju komunikācija” – 168 pieteikumu, kā arī „Tiesību zinātne” – 128, „Starptautiskās attiecības-Eiropas studijas” – 82 pieteikumi, kā arī „Žurnālistika” – 80 un „Starptautiskais mārketings un reklāma” – 73 u.c.

Pieteikumu iesniegšana studijām maģistratūrā (piemēram, „Sociālā antropoloģija”) RSU vēl turpināsies līdz 20. augustam. Līdz minētajam datumam dokumentus vēl joprojām var iesniegt arī vairākās bakalaura programmās, piemēram, Sabiedriskās attiecības, Žurnālistika.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6000 studentu no vairāk nekā 17 pasaules valstīm. Rīgas Stradiņa universitāte šogad atzīmēs 60. dibināšanas gadadienu.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: