Preses relīzes

2009. gada 21. decembrī, plkst. 19.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā, Dzirciema ielā 16, savu solo koncertu sniegs Čīlē dzīvojošais latviešu pianists Armands Ābols. Pianists uz Ziemassvētku laiku ir ieradies Rīgā, lai sniegtu savu vienīgo koncertu RSU aulā un piedalītos labdarības pasākumā Rīgas Lutera draudzes centra būvniecības pabeigšanai.

Koncerta programmā uz aulas „Steinway&Sons” flīģeļa skanēs F.Mendelsona - Bartoldi, E Grīga, F.Lista, M.Ravela un J.Mediņa klavierdarbi. Biļetes uz koncertu nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs. Cena Ls 4.- , Ls 5.-, Ls 6.

Armands Ābols dzimis Rīgā, mūziķa gaitas sācis Jāzepa Mediņa Mūzikas skolā un Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā. Absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmiju, vēlāk papildinājis izglītību Klīvlendas Mūzikas Institūtā ASV. Armands Ābols klavierspēli ir mācījies pie Sergeja Babajana, Ilzes Graubiņas, Raitas Krilovas, Rūtas Elbertes un Brigitas Doriņas, kā arī piedalījies Dimitrija Baškirova un Pola Šenlija meistarklasēs.

Starptautisku popularitāti ieguvis 1992.gadā, kad viņš 18 gadu vecumā, būdams konkursa jaunākais dalībnieks, uzvarēja Marijas Kanalsas (Maria Canals) starptautiskajā pianistu konkursā Barselonā. Pēc tam sekoja atzinības valvas un uzvaras dažādos starptautiskos konkursos. 1999. gadā pianists saņēma prēmiju par labāko baroka laikmeta kompozīcijas interpretāciju Klīvlendas Starptautiskajā Pianistu konkursā ASV un tajā pašā gadā prēmiju par labāko F. Šopēna skaņdarba interpretāciju Andoras Starptautiskajā Pianistu konkursā.

Armands Ābols regulāri sniedz koncertus Eiropas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas valstīs, to vidū Kārnegī Veil koncertzālē un Apvienoto Nāciju Organizācijas zālē Ņujorkā. Pianists uzstājies kopā ar Gulbenkian kamerorķestri, Barselonas Simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Bogotas Filharmonijas orķestri, Čīles Simfonisko orķestri, Čīles Filharmonijas orķestri, Providences Simfonisko orķestri.

Sīkāka informācija:

Astra Puriņa