Preses relīzes

Sākot ar 2018. gada 1. janvāri, profesors Aigars Pētersons oficiāli ir sācis pildīt Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora amata pienākumus, pirmo darba dienu uzsākot šodien, 2. janvārī.

Iepriekš A. Pētersons ir bijis RSU Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs, bet pirms stāšanās rektora amatā līdz 2017. gada 31. decembrim pildīja RSU Doktorantūras nodaļas dekāna un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekļa amata pienākumus. Sakarā ar ievēlēšanu par RSU rektoru, līdz ar 2017. gada 31. decembri prof. Aigars Pētersons minētos amatus ir oficiāli atstājis.

A. Pētersons ir habilitēts medicīnas doktors, profesors. A. Pētersons RSU strādā kopš 1984. gada, ir 435 zinātnisko publikāciju autors, viņam ir reģistrēti četri izgudrojumi. Profesora vadībā promocijas darbu aizstāvējuši deviņi doktoranti.

Jau ziņots, ka 2017. gada 31. decembris bija pilnvaru beigu termiņš līdzšinējam RSU rektoram Jānim Gardovskim, un šā gada 9.novembrī RSU rīkotajās vēlēšanās par jauno rektoru ievēlēja Aigaru Pētersonu.

Saskaņā ar RSU Satversmi, rektors ir RSU augstākā amatpersona, kas vada un pārstāv RSU. Rektoru ievēl RSU Satversmes sapulce uz pieciem gadiem, turklāt vienu personu ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

Papildu informācijai