Preses relīzes

26. martā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) anatomikumā norisināsies vidusskolēnu erudīcijas konkursa Homines 2018 noslēguma kārta, kurā piedalīsies gandrīz 100 jaunieši no 44 Latvijas skolām. Konkurss tiek organizēts 11. un 12. klašu skolēniem ar mērķi veicināt jauniešu interesi par dzīvesveida, uztura, vides kvalitātes un tehnoloģiju ietekmi uz cilvēka veselību.

Konkursa pirmā kārta norisinājās skolās pagājušā gada decembrī un šā gada janvārī. Lai izcīnītu tiesības startēt konkursa finālā, 2. martā tiešsaistē tika organizēta jauniešu zināšanu pārbaude par bioloģiju, cilvēka anatomiju, fizioloģiju un higiēnu. Šajā konkursa posmā ir piedalījušies teju 400 skolēni.

Pēc rezultātu izvērtēšanas uz pēdējo kārtu uzaicināti 98 konkursanti – 26. martā viņi pulcēsies RSU anatomikumā un sacentīsies praktiskajās darbnīcās. Visvairāk finālā iekļuvušo dalībnieku ir no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas (desmit audzēkņu), savukārt citu pilsētu izglītības iestāžu vidū vislabāk veicies Ventspils Valsts 1. ģimnāzijai, kuru konkursa noslēdzošā kārtā pārstāvēs septiņi audzēkņi.

RSU Medicīnas fakultātes prodekāns Ingus Skadiņš atzinīgi vērtē Latvijas vidusskolēnu zināšanas: "Mums ir liels prieks par jauniešu iegūtajiem vērtējumiem konkursa otrajā kārtā, kas liecina par viņu izcilajām zināšanām cilvēka veselībā. Paldies skolotājiem, kuri sagatavoja konkursam tik zinošus skolēnus! Esam pārliecināti, ka daudzus cilvēku veselības rādītājus var uzlabot, paaugstinot izpratni par cilvēka, vides un veselības kopsakarībām un attīstot prasmes lietot šīs zināšanas ikdienā. Tādēļ esam aicinājuši piedalīties šajā konkursā ne tikai tos jauniešus, kuri plāno studēt kādā no veselības aprūpes programmām, bet arī tos vidusskolēnus, kam rūp viņu pašu un citu cilvēku veselība."

Konkursa ideja tapa sadarbībā ar Bioloģijas skolotāju asociāciju. Konkursa nosaukums ir ņemts no latīņu vārda homines, kas nozīmē cilvēki. Plānots, ka turpmāk konkurss tiks organizēts katru gadu.