Otrdien, 10. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes 1. auditorijā Ziemeļvērmontas Universitātes (ASV) žurnālistikas profesors Tairons Šovs (Tyrone Shaw) lasīs publisku lekciju Bastardu republikas: ceļojums uz dīvainām vietām, kuras tehniski neeksistē.

Profesors T. Šovs lekcijā stāstīs par savu grāmatu Bastard Republics. Grāmata ir ceļojums pa bijušās Padomju Savienības iesaldēto konfliktu zonām Kalnu Karabahā, Abhāzijā un Piedņestrā. Pēc pilsoņu kariem, kas sekoja Padomju Savienības sabrukumam, katrs no šiem reģioniem dzīvo zem neatrisināto konfliktu sloga. Katra no šīm vietām cenšas pastāvēt kā nelikumīga valsts, kuru starptautiskā sabiedrība nav atzinusi. Katrā no šīm vietām varētu uzliesmot kāds no nākotnes kariem Austrumeiropas pierobežā.

Norises vieta

Telpa