Otrdien, 8. maijā, plkst. 12.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16 notiks sadarbības līguma parakstīšana starp RSU un Rīgas Klasisko ģimnāziju, kas skolēnu skaita ziņā ir lielākā skola Latvijā.

Sadarbības ietvaros RSU mācībspēki palīdzēs padziļināt skolēnu izpratni par dabaszinātnēm – ķīmiju, bioloģiju un fiziku –, šādi kvalitatīvāk sagatavojot skolas audzēkņus iespējamām studijām veselības aprūpē, piemēram, medicīnā, farmācijā, zobārstniecībā vai rehabilitācijā. Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā sadarbībā ar RSU tiks izveidots jauns mācību priekšmets Veselības mācība, kas ietvers ievadu medicīnā un mediķa profesijā. Vidusskolēnus paredzēts iesaistīt arī RSU Jauno mediķu akadēmijā, sniedzot jauniešiem, kuri plāno studēt medicīnu, padziļinātu priekšstatu par nākotnes profesiju. Tāpat plānots turpināt jau iesākto sadarbību, skolēnu brīvlaikā sniedzot atbalstu Rīgas Klasiskās ģimnāzijas rīkotajās vasaras nometnēs.

RSU vidusskolēniem savu nākamo Alma mater piedāvā iepazīt dažādos veidos visa gada garumā, apmeklējot atvērtās lekcijas akcijas Pielaiko studijas ietvaros, Jauno mediķu akadēmijā, Jauno diplomātu un politologu akadēmijā un Jauno uzņēmēju akadēmijā, kā arī izstādē Skola, Ēnu dienas pasākumos un individuāli skolām rīkotās ekskursijās.

Dalībnieki

Norises vieta