Trešdien, 10. maijā, norisināsies kārtējās Zinātnieku brokastis, kuru temats ir Latvijas zinātnes stratēģiskais pozicionējums un naratīvi – pieejamās izstrādes, efektīvas pielietošanas pamatprincipi un pielietojuma pieredze. Šajā reizē gan pieredzes bagātajiem, gan jaunajiem pētniekiem būs iespēja uzzināt, kā veiksmīgāk pozicionēt pētniecības rezultātus nacionālā un starptautiskā līmenī. Eksperti Zigurds Zaķis un Gatis Krūmiņš sniegs zinātnes komunikācijas teorētisko ietvaru un dalīsies ar praktisko pieredzi, vēlreiz un vēlreiz uzsverot, cik nozīmīgi ir dalīties ar pētniecības rezultātiem ārpus zinātniskās kopienas.

Programma

9.00–9.10

Ievads, atklāšana

Linda Gabrusenoka, Rīgas Stradiņa universitāte

9.10–9.40

Latvijas zinātnes stratēģiskais pozicionējums starptautiskajos tirgos

• Latvijas zinātnes pozicionējumu starptautiskajos tirgos, apskatot naratīvu sistēmas adaptāciju Latvijā
  • Pieredze un atziņas no valsts naratīvu atjaunošanas procesa 2022. gada noslēgumā

Zigurds Zaķis, komunikācijas stratēģis

9.40–9.50

9.50–10.20

Latvija zinātnes stratēģiskā pozicionējuma izstrāžu un naratīvu pielietojums zinātnes komunikācijā

• Naratīvu pielietojums praksē. Praktiskā pieredze

Dr. hist. Gatis Krūmiņš, Vidzemes Augstskola

10.20–10.30

10.30–10.45

Rīgas Stradiņa universitātes pētniecības rezultātu atspoguļošana nacionālā un starptautiskā līmenī

Justīne Krūmiņa, Rīgas Stradiņa universitāte

10.45–11.00

Dalībnieki

Norises vieta

Telpa
Senāta zālē

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: