RSU notiek konference par augstākās izglītības internacionalizāciju
No 7. līdz 9. novembrim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiek 2. Starptautiskā internacionalizācijas konference Innovative Approaches to Internationalisation, kurā ārvalstu un Latvijas izglītības eksperti un nozares pārstāvji diskutē par izaicinājumiem augstākās izglītības internacionalizācijā. Pasākumā piedalās arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (EDSO) eksperts izglītības jautājumos Dirks van Damme.
Kaut gan pašlaik starptautiskajai videi ir dažādi izaicinājumi, piemēram, starptautiskā fragmentācija un globālās drošības draudi, Eiropas augstākās izglītības iestādes joprojām kā vienu no savas darbības pamatmērķiem izvirza internacionalizāciju. Tādēļ konferencē tiks apskatīts, kā Eiropas augstskolas piemērojas mūsdienu vides izaicinājumiem, rodot jaunas pieejas un metodes internacionalizācijas mērķu sasniegšanai.
“Rīgas Stradiņa universitātei ir bagāta pieredze darbā ar ārvalstu studentiem, taču citu valstu studentu piesaiste un aktīva dalība apmaiņas programmās ir tikai viena no izglītības internacionalizācijas šķautnēm. Līdz ar inovāciju un tehnoloģiju attīstību, mēs runājam ne tikai par studentu mobilitāti, bet arī par pieredzes, zināšanu apmaiņu gan studiju procesa, gan pētniecības kontekstā globālajā līmenī. Internacionalizācija radījusi ne tikai iespējas, bet arī izaicinājumus augstskolām, tāpēc RSU jau otro gadu organizē konferenci, kurā sanāk viedokļu līderi, lai diskutētu par šiem jautājumiem un kopīgi rastu ilgtspējīgus risinājumus,” uzsver RSU rektors prof. Jānis Gardovskis.
Atklāšanas plenārijā uzrunu sniedza San Donato uzņēmumu grupas prezidents Paolo Rotelli (Paolo Rotelli) no Itālijas, kurš ir izveidojis inovatīvu un starpdisciplināru pieeju starptautiski atzītai augstākajai izglītībai. Uzņēmumu grupā ir apvienota Vita-Salute San Raffaele universitāte, San Raffaele klīniskā slimnīca un dažādi zinātniskās un praktiskās izpētes centri. Paolo Rotelli inovāciju filozofija ietver universitātes, reālās darba vides un pētniecības sinerģiju starptautiskās konkurētspējas nodrošināšanai.
Atklāšanas plenārijā uzstāsies arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas Izglītības direktorāta Inovāciju un mērījumu nodaļas vadītājs Dirks van Damme (Dirk Van Damme). Savā uzrunā konferences delegātiem viņš apskatīs globālās tendences augstākās izglītības internacionalizācijā.
Konferencē ar priekšlasījumiem uzstāsies arī citi augstākās izglītības eksperti. Par pārmaiņu vadību un inovāciju internacionalizācijas jomā savā pieredzē dalīsies Berlīnes Humbolta universitātes Starptautisko sakaru departamenta vadītāja Ursula Hansa (Ursula Hans) un Linkolnas Universitātes ārējo sakaru prorektors Tobijs Vilkinsons (Toby Wilkinson) no Lielbritānijas. Vīnes biznesa skolas starptautiskā direktore Barbara Guda (Barbara Good) analizēs patiesi bilingvālas universitātes vides nodrošināšanu, bet Luksemburgas Universitātes starptautisko sakaru speciāliste Stefānija Šota (Stéphanie Schott) informēs par savas institūcijas internacionalizācijas politiku, kas nodrošina visiem universitātes studentiem iespēju doties pieredzes apmaiņā uz ārvalstīm.
Par starptautiskā finansējuma apgūšanu internacionalizācijas sekmēšanai prezentēs Ziemeļumbrijas Universitātes Biznesa skolas inovāciju direktors Marks Beilijs (Mark Bailey) no Lielbritānijas. Savukārt par īpašu programmatūru ieviešanu starptautisko mobilitāšu pieredžu bagātināšanā uzstāsies Klermonas-Overņas Universitātes komunikācijas un informācijas direktore Sesīlija Brasjēra-Rodrigesa (Cécilia Brassier-Rodrigues) no Francijas. Konferencē piedalīsies arī citi referenti.
Līdztekus konferencei norit arī Erasmus+ darbinieku pieredzes apmaiņas nedēļa. Tās mērķis ir sniegt iespēju viesiem iepazīties ar Rīgas Stradiņa universitāti, kā arī izveidot kontaktus starptautiskās sadarbības attīstīšanai.