Preses relīzes

Lai veicinātu multikulturālas vides pilnveidi un ārvalstu prakses integrāciju studijās, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) izveidota jauna stipendija docētājiem RSU Farmācijas fakultātē. "Akadēmiskās kapacitātes stiprināšanas stipendija farmācijā" paredzēta ārvalstu docētāju un augsta profesionālā līmeņa farmācijas speciālistu piesaistei. Stipendijas mērķis ir sekmēt starptautiskās pieredzes un zināšanu efektīvu integrāciju RSU Farmācijas fakultātē.

Katru reizi, izsludinot stipendiju, tiek noteikta prioritārā joma, kuru savukārt kopīgiem spēkiem definē un izvirza RSU Farmācijas fakultātes akadēmiskais personāls, identificējot vajadzības un aktualitāti. Šajā studiju gadā par prioritāro jomu izvirzīta farmaceitiskā aprūpe. Paredzēts, ka pirmais augsta profesionālā līmeņa mācībspēks un nozares speciālists no Amerikas Savienotajām Valstīm ieradīsies jau 2016. gada maija vidū.

Pirmā ārvalstu stipendiāta uzdevums, sadarbojoties ar fakultātes docētājiem un studējošiem, būs stiprināt studiju kursu "Sociālā farmācija un farmaceitiskā aprūpe", īpaši pievēršoties OSCE – objektīvi strukturētā pārbaudījuma – metodoloģijas plašākai ieviešanai un sistematizēšanai. Ārvalstu pieredzes piesaiste ļaus aprobēt mūsdienīgas pedagoģijas metodes, lai sagatavotu studentus gan eksāmenam, gan pacientu aprūpei aptiekā. Pilnveidojot minēto eksāmenu, ieguvēji būs gan studējošie, gan sabiedrība kopumā, kas aptiekās sastaps vēl zinošākus farmaceitus. Ārvalstu profesora vadībā Farmācijas fakultātes studējošiem notiks vairākas lekcijas un praktiskās nodarbības, savukārt docētājiem būs iespēja papildināt pedagoģisko kompetenci.

Baiba Mauriņa, RSU Farmācijas fakultātes dekāne: "Farmaceita komunikācijas prasmes un spēja konsultēt aptiekas apmeklētājus ir viena no svarīgākajām sekmīgas farmaceitiskās aprūpes sastāvdaļām, tāpēc augstskolas uzdevums ir sagatavot tādus jaunos speciālistus, kuri ir spējīgi veikt farmaceitisko aprūpi nevis "uz papīra", bet gan reālajā dzīvē. Šā mērķa īstenošanai pēdējos pāris gados esam veikuši vairākas būtiskas izmaiņas atsevišķos studiju kursos, tāpēc zinošu ārvalstu kolēģu pieredze un padomi loģiski iekļaujas jau padarīto darbu sistēmā. Atzinīgi vērtēju darba devēju vēlmi atbalstīt studiju procesu un sniegt ieguldījumu topošo farmaceitu izglītošanā."

Stipendijas pirmie atbalstītāji ir AS "Sentor Farm Aptiekas", kas plašāk zināmi kā aptieku uzņēmums "Mēness aptiekas", ziedojot 5000 EUR ārzemju speciālistu piesaistei. Stipendiju administrē Rīgas Stradiņa universitātes Absolventu asociācija.

Papildu informācija: